Підвищення видимості провадження політики сталого розвитку в Ужгородському національному університеті шляхом участі у Балтійській програмі університетів (BUP)
З 2014 року у четверту середу жовтня у світі відзначають День сталого розвитку, щоб нагадати суспільству про важливість турботи про навколишнє середовище і кроки, які для цього необхідні.
День сталого розвитку дає світові можливість ближче познайомитися з цією темою і зібратися разом, щоб дізнатися, що ми можемо зробити для просування сталого розвитку. Направду, ми можемо багато, якщо знатимемо, що робити і матимемо бажання змінюватися!
В Ужгородському національному університеті заходи приурочені темі сталого розвитку проводяться вже більше 14 років і не лише в жовтні, адже є відповідні центри та відділи, викладачі та студенти, які усвідомлюють важливість цієї теми. Зокрема, серед останніх варті уваги два, які пов’язані з участю УжНУ в Балтійській програмі університетів.
З 7 по 9 жовтня 2024 року в м. Острава відбулася зустріч представників відділів міжнародних відносин. Ужгородський національний університет представляла Світлана Делеган. В рамках головування Baltic University Programme (BUP) в Чехії, у співпраці з Остравським університетом подія об’єднала 50 представників університетів-учасників програми. Протягом двох днів учасники брали участь у серії воркшопів, лекцій та нетворкінгових заходів, спрямованих на обговорення досвіду міжнародної співпраці в регіоні Балтійського моря.
Головною метою події було обговорення ефективної взаємодії щодо стратегій інтернаціоналізації університетів-учасників BUP, а також можливостей фінансування спільних заходів та ініціатив. Крім того, особлива увага була приділена обміну досвідом стосовно участі у діяльності BUP та інших подібних мережах, а також розробці конкретних заходів для зміцнення співпраці, комунікації та просування на різних рівнях.
Можливості для Ужгородського національного університету від BUP:
1. Обміни в університетах-учасниках BUP
BUP прагне запропонувати шляхи вдосконалення університетам-учасникам. У рамках цієї роботи BUP сприяє обміну в рамках Програми. Це можуть бути, до прикладу, обміни-стажування для студентів, цифрові стажування, наукові обміни чи обміни викладачами. Мета – законектити колег, які хочуть запропонувати обміни та бути задіяними в них. Детальніше про ініціативу читайте на сайті.
Однією з ключових місій BUP є створення курсів з різних навчальних дисциплін як теоретичного, так і практичного спрямування. Особливість курсів BUP полягає в тому, що вони створені у форматі безкоштовних масових відкритих онлайн-курсів й унікальні тим, що вони зосереджені на питаннях стійкості в контексті регіону Балтійського моря. На платформі BUP Course Platform запропоновано нові курси, створені колегами з університетів-учасників.Усі курси на платформі курсів BUP.
3. Банк навчальних матеріалів BUP
Передбачається, що банк матеріалів надасть колегам з університетів-учасників BUP можливість завантажувати та використовувати широкий спектр матеріалів під час розробки курсів у своїх університетах. Зареєструйтеся для використання банку навчальних матеріалів BUP.
В той самий період часу доцентка факультету історії та міжнародних відносин, директорка Центру сталого розвитку Ганна Мелеганич стала учасницею воркшопу для викладачів у м.Турка (Фінляндія). Цей воркшоп є частиною з загального навчального курсу «Освіта для сталого розвитку у вищій освіті», який розпочався у вересні цього року та закінчиться у березні наступного року. Ганна Мелеганич стала його учасницею після конкурсного відбору разом ще з 24 учасниками з 10 країн світу. Курс включає в себе основні факти про сталий розвиток, з акцентом на ОСР і методології викладання, включаючи електронне навчання, взаємне (колегіальне) навчання і роботу з індивідуальним проектом. В рамках робочої зустрічі представники різних країн обговорили спільні виклики, які є в процесі реалізації ідеї освіти для сталого розвитку, інтеграції 17 Цілей сталого розвитку у навчальний процес та обговорили проекти змін у своїх університетах. Так, зокрема в УжНУ найближчим часом буде запропоновано викладачам долучитися до експрес-курсу по концепції сталого розвитку.
Щоб отримати більше інформації про BUP відвідайте веб-сайт сторінки з річними звітами, а також Facebook , Instagram та LinkedIn. Якщо вам цікаво дізнатися більше про події або зробити свій внесок у них, зв’яжіться з представниками BUP за адресою info@balticuniv.uu.se.
Інформація про подальші заходи буде оновлюватися.