31.08.2020

Першокурсникам про організацію навчання на медичному факультеті у 2020-2021 навчальному році

Шановні студенти!

Ваш перший рік навчання потрапив у непростий для усього світу період. Про небезпеку нового захворювання – COVID-19 – на медичному факультеті знають не з чуток. Адже і викладачі, і студенти-добровольці медичного факультету безпосередньо надають медичну допомогу хворим у так званих «ковідних» відділеннях. Медичний факультет у своїй діяльності керується двома принципами, серед яких перший пріоритет має здоров’я студентів, батьків та викладачів, другий пріоритет – висока якість медичної, фармацевтичної, медсестринської освіти. Наявна в цей час пандемія змушує нас вносити корективи в традиційну організацію навчального процесу для того, щоб зменшити ризик інфікування до прийнятного рівня і при цьому зберегти належний рівень навчання: провести обов’язкові лабораторні, практичні, клінічні заняття, пояснити найбільш важкі для розуміння моменти, здійснити об’єктивний контроль успішності. Тому навчання принаймні у першому семестрі 2020-2021 навчального року буде комбінованим: періоди аудиторних занять будуть  змінюватись періодами дистанційного навчання. Навчальний рік почнеться із поселення у гуртожиток студентів з-за меж Ужгорода. Поселення першокурсників проводитиметься з 9 до 11 вересня, порядок поселення описано за посиланням https://www.uzhnu.edu.ua/uk/news/poselennya-studentiv-u-gurtozhitki-yak-i-koli.htm.

З 14 вересня до 19 вересня (включно із суботою) будуть проводитись практичні заняття (для фармацевтів - з 14 до 26 вересня). Аудиторне навчання буде проходити у колективах по 10 студентів – це так звані підгрупи. Списки підгруп будуть оприлюднені після завершення зарахування усіх першокурсників. Для участі в заняттях, зокрема для роботи з анатомічними препаратами, вам потрібно буде обов’язково мати з собою білий халат, шапочку та за бажанням рукавички. У перший тиждень вас ознайомлять з базовими моментами дисциплін першого курсу та організують для подальшого дистанційного навчання, ви познайомитесь з викладачами, одногрупниками та старостами. На період першого семестру старости підгруп будуть призначені деканатом, в якості старост вибираються студенти з більшим рейтинговим балом при вступі. Після завершення першого семестру ви будете вже ближче знайомі одні з одними і зможете за бажанням вибрати як старосту когось іншого.

Дистанційне навчання в УжНУ проводиться на базі спеціального сайту електронного навчання e-learn.uzhnu.edu.ua. Там будуть розміщуватись навчальні матеріали, лекції, домашні завдання, і також там ви будете виконувати різні практичні завдання та тести під час дистанційних занять. Також у вас будуть лекції у форматі відеоконференцій у Google Meet. Для отримання доступу до сайту електронного навчання УжНУ та для участі у відеоконференціях вам буде створено спеціальну електронну пошту формату vashe_imya@student.uzhnu.edu.ua. Для можливості відновлення паролю та з міркувань безпеки ця пошта буде пов’язана з вашим номером мобільного телефону. Щоб отримати таку пошту, студентам слід до початку аудиторного навчання (до 14 вересня) заповнити онлайн анкету за посиланням https://forms.gle/3AnisoGdcuw8yNzd7.

Дистанційне навчання буде проходити за розкладом одночасно для усього курсу. Для більш тісного зв’язку між собою та з викладачами будуть створені viber-групи першокурсників, де буде відбуватись спілкування щодо навчального процесу, і де завжди можна задати питання викладачам чи однокурсникам.

Наступні аудиторні заняття будуть з 7 грудня до 19 грудня. Після нового року аудиторні заняття плануються частіше, оскільки більш складним та практичним є матеріал саме другого семестру. Для максимального використання доступного аудиторного часу, заняття під час заїзду будуть проводитись з понеділка до суботи включно. Для зменшення перетинання студентів аудиторні заняття будуть плануватись в інтервалі з 8:00 до 17:00. Розклад аудиторних занять на період з 14 до 19 вересня та розклад дистанційних занять буде оприлюднений пізніше.

Пам’ятаймо, що наразі діє режим адаптивного карантину. Студенти, що приступають до аудиторного навчання, зобов’язані самостійно забезпечити себе масками (або респіраторами). Антисептик у коридорі медичного факультету буде присутній, однак персональні антисептики зайвими не будуть. Переконливо наголошуєм про те, що студенти із симптомами простудних захворювань до занять не допускаються (за винятком наявності негативного ПЛР тесту). При будь-яких сумнівах медичний факультет забезпечений бесконтактним термометром і вповноважений проводити термометрію. Якщо ви маєте симптоми простудних захворювань, або мали протягом останніх 2 тижнів контакт із захворілою на COVID-19 особою – залишайтесь вдома, не прибувайте для аудиторного навчання. Кожен такий випадок буде розглянуто індивідуально, і вам буде призначено окремий час для проходження підсумкових контролів. Для зменшення ризику інфікування під час аудиторного навчання користуємось методом «соціальних бульбашок» (https://www.bbc.com/news/health-52637354): в однієї підгрупи з одного предмету лише один викладач, по можливості підгрупа займається в одній аудиторії, по можливості заняття будуть організовані у вигляді спарених пар, вхід на медичний факультет та пересування коридорами виключно в масці, однак в «своїй» аудиторії маску допустимо знімати. Під час аудиторного навчання закликаємо студентів відмовитись від відвідувань закритих приміщень у кафе та барах, від дискотек, від групових святкувань днів народження та інших необов’язкових заходів, і намагатись не мати тривалих контактів у цей час з іншими людьми, крім своєї сім’ї, своїх викладачів та своєї підгрупи. У разі зміни епідеміологічної ситуації в ту чи іншу сторону план занять буде змінюватись у сторону розширення або звуження обсягу аудиторних занять.

Бажаємо вам успішного старту!

Тримаємо зв’язок!