24.07.2020

Пам'яті професора Василя Гарагонича

Підступний вірус продовжує свої сумні ужинки - 23 липня на 62 році життя  раптово обірвалася земна дорога доктора історичних наук, професора кафедри туристичної інфраструктури та готельно-ресторанного господарства, заступника декана з науково-методичної роботи факультету туризму та міжнародних комунікацій Ужгородського національного університету, заслуженого працівника освіти України, члена Національної спілки журналістів України, шеф-редактора «Панорама Медіа Групи» Василя Васильовича Гарагонича.

Відійшов у Вічність високопрофесійний педагог, невтомний дослідник,  яскравий публіцист, справжній патріот, енергійна, активна і життєстверджуюча людина щирої вдачі.

В.В. Гарагонич народився  18 липня 1959 року  у с.  Пузняківці Мукачівського району, де тоді вчителювали його батьки. У 1976 році із золотою медаллю закінчив СШ №2  ім. Т. Шевченка м. Мукачево та вступив на історичний факультет Ужгородського держуніверситету.

Уже в студентські роки відзначався багатогранністю своїх особистих якостей та жагою до пізнання і самореалізації. Не менше історичних студій захоплювала його практична журналістика і буквально з першого дня навчання він активно співпрацював з університетською багатотиражною газетою «Радянський студент», дописував у газети «Молодь Закарпаття», «Закарпатська правда», «Радянська освіта», «Освіта» та інші тогочасні авторитетні видання.

На п’ятому курсі уже працював в УжДУ і разом із своїм наставником,  земляком-мукачівцем професором Михайлом Трояном, іншими ентузіастами, займався створенням Музею історії університету. У 23 роки був призначений редактором газети «Радянський студент», став членом Спілки журналістів СРСР.

По тому була викладацька робота в університеті, Мукачівському педагогічному училищі, Мукачівському технологічному інституті. Працюючи в УжДУ  наполегливо взявся за підготовку та успішно захистив кандидатську дисертацію, брав участь у республіканських і всесоюзних наукових конференціях, а 13 квітня 2012 року у спеціалізованій Вченій раді Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова захистив докторську дисертацію.

Упродовж усього періоду успішної педагогічної діяльності не поривав з практичною журналістикою - співпрацював з популярними газетами «Відомості міліції», «ФЕСТ», «РІО», «Освіта України», «Аргументы и факты», був власним кореспондентом «Новин Закарпаття». У 2000 році побував на стажуванні у Сполучених Штатах Америки, а по поверненні очолив редакцію мукачівської міськрайонної газети «Панорама».

Власне, педагогіка і журналістика були тими двома крилами його таланту, які упродовж усього не надто тривалого, але яскравого і динамічного життя, робили йому добре ім’я на теренах Закарпаття та й усієї України.

Ставши доктором історичних наук Василь Гарагонич працював у Закарпатській філії Київського славістичного університету, що згодом стала самостійним Східно-європейським слов’янським університетом. Саме звідти, з посади завідувача кафедри міжнародних відносин, його запросили головою Державної екзаменаційної комісії на рідний історичний факультет УжНУ. А в 2016 році він остаточно повернувся в рідний виш, де став професором кафедри туристичної інфраструктури та готельно-ресторанного господарства факультету туризму та міжнародних комунікацій і працював до останніх днів свого життя. За широку ерудицію, глибину знань, доброзичливість і толерантність його любили студенти і поважали колеги-викладачі.

Попри усі свої професійні, життєві і громадські досягнення Василь Гарагонич надзвичайно дорожив і гордився  роботою в УжНУ. Минуло рівно один рік і 5 днів з того часу, коли в інтерв’ю, присвяченому його 60-річчю, він сказав: «професор Ужгородського національного університету – мій найдороржчий титул». Університет теж гордився своїм талановитим випускником і авторитетним професором Василем Васильовичем Гарагоничем і збереже добру пам'ять про нього.