14.05.2020

Новий навчальний рік УжНУ зустріне інноваційно: виш підписав черговий грант

8  масштабних міжнародних проектів. Саме стільки наразі реалізовує Ужгородський національний університет. Більша частина із них – програми європейської технічної допомоги. Початок року для вишу став своєрідним стартом у реалізації нового проекту під назвою «Розумна енергія транскордонного співробітництва». За підтримки програми «Україна-Румунія» разом з університетом у м. Сучава та  міжнародною асоціацією «Організація регіонального розвитку».

Мирослава ЛЕНДЬЕЛ, проректорка  з науково-педагогічної роботи УжНУ

Його метою є пошук. Популяризація і провадження інноваційних рішень у сфері енергозабезпечення, енергоменеджменту та енергоаудиту. Цей проект дуже важливий для нашого університету. Оскільки ми маємо можливість запровадити нові курси навчання для наших студентів у сфері енергоменеджменту та енергоаудиту.

Також у нас є можливість запровадити сучасну технічну систему  моніторингу енергоспоживання будівель УжНУ.

Загальна вартість проекту – 90 тисяч євро. 10% від суми виділять із казни УжНУ.  На базі інженерно-технічного факультету створять центр інноваційної енергетики та обладнають спеціальну лабораторію. Запровадять також новий навчальний курс для студентів Ужгородського національного університету.

Валентин ІВАНИЦЬКИЙ, професор, зав. кафедри приладобудування інженерно-технічного факультету УжНУ

Відповідно, наша наукова друга частина розпочинається. Це дослідження реального стану наших будинків. Осель. Контор, офісів. Наскільки вонм енергоощадні.

Третій напрямок – це підготувати курс. Поки що ми це на технічних працівників в основному орієнтуємо. Методи економії енергії в любому її виді. А також методи проведення енергоаудиту з тими законами , які є в Україні.

Проект має важливу просвітницьку складову. Це підготовка студентів, які опісля будуть працювати із закарпатськими громадами. Популяризуватимуть сучасні методи енергозбереження. Проект дозволить також обладнати інноваційну систему освітлення у навчальних корпусах УжНУ.

Оксана СВЄЖЕНЦЕВА, начальниця відділу міжнародних зв’язків УжНУ

Університет разом із своїми партнерами буде мати дуже багато можливостей реалізувати у межах цих програм. Тому що проекти націлені і на практичну складову, і на освітню, і на наукову. Ми будемо обмінюватися досвідом із нашими іноземними партнерами.

Тривалість проекту – півтора роки. Після його реєстрації у Кабміні, УжНУ отримає кошти на реалізацію. Відповідне обладнання закуплять уже влітку. Науковці ж тим часом працюватимуть над змістом навчального курсу.

Uzh Inform