08.07.2020

Нова програма обміну. Студенти УжНУ поїдуть до Вінниці на семестрове навчання

Не тільки міжнародна, але й міжрегіональна співпраця. Ужгородський національний університет –  учасник Програми «Студентської Академічної Мобільності (САМ) Україна». Партнером став Донецький національний університет ім. В. Стуса. Наразі він розташований у Вінниці. Програму реалізовує Британська Рада  спільно із Міністерством освіти і науки України.

Ганна МЕЛЕГАНИЧ, координаторка проекту, доцентка факультету історії та міжнародних відносин УжНУ

Проект передбачає мобільність студентів в межах України. І заявки мали подавати два вузи, які мають певний досвід співпраці. І на сьогоднішній день ми відібрали 8 студентів. Які зсередини вересня на 12 тижнів поїдуть вчитися до Вінниці.

Це студенти 4 факультетів УжНУ: юридичного, суспільних наук, історії та міжнародних відносин і міжнародних економічних відносин. Ольвія Павлей – студентка-політолог, одна із щасливиць, яка уже у вересні поїде на тримісячне навчання до Вінниці.

Ольвія ПАВЛЕЙ, учасниця програми обміну, студентка УжНУ

Очікування неймовірні. Можливість на 3 місяці зануритися у цей край, дослідити його, мати нові знайомства, нове наукове товариство, абсолютно не залишає тебе байдужим.

Наталія навчається на факультеті історії та міжнародних відносин УжНУ. Родом дівчина із Львівщини. Подала заявку на програму обміну, не вагаючись. І уже в очікуванні.

Наталія ДЕМКО, учасниця програми обміну, студентка УжНУ

Я маю на меті дві конкретні цілі: саморозвиток і консолідація.

Ми студенти, ми молодь. Ми майбутні фахівці, дипломати, викладачі. І потрібно все-таки отримувати новий досвід.

Спільний проект академічної мобільності розроблений для студентів 2-4 курсу бакалаврату. Передбачає фінансування: транспортних та витрат на харчування і розселення студентів за обміном.

Дуже цікаво, що на мобільність , уже серед тих, кого ми відібрали, подалися студенти, які родом із Ужгорода, з гірських районів Закарпаття і з інших областей. І це дуже приємно і це показує, що в нашому закладі навчаються дуже різні студенти, але ця мобільність доступна для всіх.

4-курсниця Віра Мойсюк уже мала досвід у програмах обміну. Цього разу їде з новими очікуваннями.

Віра МОЙСЮК, учасниця програми обміну, студентка УжНУ

У першу чергу, це наукові очікування. Я хочу познайомитися із методикою і способами викладання саме там. У тому університеті. Можливо, навіть порівняти із рівнем викладання нашого УжНУ.

Обмін –  двосторонній. Тому уже в вересні 8 студентів Донецького національного університету приїдуть на тримісячне навчання в УжНУ.

Мирослава ЛЕНДЬЕЛ, проректорка  з науково-педагогічної роботи УжНУ

Ми готуємося їх приймати на факультеті міжнародних економічних відносин. Вінницькі студенти зголосилися щодо навчання саме на цьому факультеті.

У нас дуже гарний досвід академічної мобільності. Університет наш займає 10 місце за показником академічної мобільності серед інших університетів України.

Учасники програми обміну із двох вишів будуть подавати свої ідеї соціальних проектів. Реалізовуватимуть їх студенти УжНУ у Вінниці і навпаки – студенти Донецького національного університету – тут, на Закарпатті. А після повернення кожен у свій виш – продовжуватимуть роботу своїх ровесників із іншого міста.

Uzh Inform