Науковці УжНУ на Національному Форумі дослідників збалансованого розвитку “УКРАЇНА 2030”

У центрі уваги учасників Форуму, який відбувся 14 червня 2018 р. у Національному технічному університеті України « Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського були розумне врядування, людський капітал, матриця і кластери національної економіки, реалізація програми «Горизонт 2020», узагальнення етапів роботи над Доктриною збалансованого розвитку «Україна 2030».

Розробку здійснює спільнота вітчизняних вчених у сфері економіки та соціуму на базі методик ООН, Світового банку, Всесвітнього економічного форуму в Давосі, а також національних сценаріїв проекту КПІ «Форсайт 2016-2018 ». Дослідники з близько 50 провідних українських вузів та науково-дослідних установ, представники ділових кіл країни входять до національної мережі розробників та партнерів. Серед них Київський національний університет імені Тараса Шевченка, ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний університет біоресурсів і природокористування України тощо.

У виступах співавторів та партнерів Доктрини збалансованого розвитку «Україна 2030» ректора Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» академіка НАН України М. З. Згуровського, директора Інституту психології ім. Г. С. Костюка, академіка НАПН України С. Д. Максименка, лідерів та ініціаторів Української інноваційної та креативної економіки С. О. Тарути та Є.В. Уткіна, професорів М.І. Небави (Вінницький національний технічний університет), Т.І.Лепейко (Харківський національний економічний університет), О.М.Шарова (Національний інститут стратегічних досліджень) та багатьох інших дослідників йшлося про вплив системних світових викликів початку XXI століття на економіку та суспільство України, капіталізацію ідей і розвиток креативної економіки, роль «квантового стрибка» в ефективному розвитку інноваційної системи вітчизняної університетської науки, особливості прояву «теорії поколінь» в сучасній Україні та ін.

Були представлені і напрацювання УжНУ. Зокрема завідуючий кафедрою міжнародних економічних відносин, директор Інституту державного управління та регіонального розвитку д.е.н., проф. Володимир Приходько у діалогах з ректором Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» академіком НАН України М.З. Згуровським, генеральним директором Наукового парку КПІ В. М. Гнатом обговорив практики імплементації засад інноваційного та дослідницького університетів, діяльність наукових парків та Start Up - шкіл як інструментів винахідництва, підприємницької ініціативи та інноваційного розвитку. Директор Центру сталого розвитку к.і.н., доц. Ганна Мелеганич представила доповідь про мережеві засади реалізації цілей сталого розвитку країни.