Новини

30.01.2020
910

Народні депутатки України поспілкувалися зі студентами УжНУ про європейське майбутнє України

Народні депутатки України  поспілкувалися зі студентами УжНУ про європейське майбутнє України

У четвер, 30 січня, до УжНУ завітали народні депутатки України: голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, члени Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва  Ірина Геращенко та Марія Іонова, член комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Ірина Фріз щоб поспілкуватися зі студентами на тему європейського майбутнього України.

Представила шановних гостей проректор УжНУ Мирослава Лендьел: «Питання євроінтеграції є важливим, особливо в нашому краї. Ми щодня слідкуємо за інформаційним простором і стаємо свідками багатьох змін, які відбуваються як в Україні, так і в Європейському Союзі. У тому числі змін в стратегії та тактиці євроінтеграції України. Саме тому нам сьогодні буде цікаво поспілкуватися з людьми, які знають, що відбувається насправді за лаштунками новин. Оскільки наші гості в своїй депутатській діяльності працюють саме в напрямку міжнародних відносин». 

Модерувала зустріч Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка є частою гостею вишу, адже минулого року в березні представляла уряд України під час заходів, присвячених річниці Карпатської України, які проходили в УжНУ. Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила: «Сьогодні у нас є можливість поспілкуватись та відповісти на питання, які вас цікавлять. Адже ми маємо певні знання, досвід і розуміння дійсних процесів, які сьогодні відбуваються з Україною у рамках Європейської та Євроатлантичної інтеграції. А також з проблемами, які нас оточують у прагненні долучитись до  демократичного, цивілізованого світу». Нещодавно разом із Іриною Фріз Іванна Климпуш-Цинцадзе відвідала Міжпарламентську раду Україна–НАТО – це механізм взаємодії між українським парламентом і Парламентською асамблеєю НАТО, така рада відбувається двічі на рік. Також цього тижня відбулася перша при новому уряді Рада асоціації Україна-ЄС. Тож Іванна Климпуш-Цинцадзе поділилася з присутніми своїми спостереженнями та хвилюваннями щодо цих заходів. 

У подальшому зустріч відбувалася у форматі запитань і відповідей. Лунали вкрай важливі для долі України питання, зокрема, щодо варіантів вирішення воєнних дій на Сході. «Наша команда,як і вся Україна, прагне миру. Питання тільки в ціні миру. Ми наполягаємо, що мир повинен бути досягнутий перемогою, а не капітуляцією. Адже ми і так дуже дорого платимо за територіальну цілісність та суверенітет України – до 14 тисяч загиблих військових та цивільного населення за найскромнішими підрахунками ми маємо сьогодні. Передусім треба чесно говорити, хто розпочав війну – термінувати Росію країною-агресором та окупантом. Очевидно, що наша армія повинна бути сильною, адже це єдиний гарант нашої  безпеки. Ми виступаємо за політико-дипломатичний шлях вирішення війни на Донбасі, насамперед це жорсткі санкції в бік РФ» – наголосила депутатка Ірина Геращенко. 

Також присутні дискутували стосовно актуальних питань інформаційної безпеки, політики національної пам’яті, рівня євроінтеграції Закарпаття, національних меншин, енергетичної безпеки та іншої злободенної проблематики. 

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: