На Вченій раді УжНУ обговорювали результати наукової роботи та завдання на наступний рік

У п’ятницю, 7 лютого, відбулось чергове засідання Вченої ради. Розпочав засідання ректор УжНУ Володимир Смоланка з приємних новин про присвоєння звання професора кафедри психології Уляні Михайлишин, вручення нагрудного знаку за науково-освітні досягнення професору Василю Гарагоничу та вітанням з ювілеєм начальника поліграфічно-видавничого відділу видавництва «Говерла» Василя Дьордяя.

Одним з основних питань на порядку денному стала  доповідь проректора Ігоря Студеняка щодо результатів наукової роботи за 2019 рік та завдань на 2020 рік. Зокрема, у доповіді йшлося про те, що наукові дослідження проводилися на 114-ти кафедрах 20-ти факультетів та 2-ох ННІ, 23-ох НДІ, лабораторіях та центрах, у складі НДЧ працювало 72 штатних працівників та 87 сумісників, а Центр колективного користування науковим обладнанням “Лабораторія експериментальної та прикладної фізики” отримав фінансування на суму  2 млн. 000 тис. грн. Також професор Ігор Студеняк зосередив увагу слухачів на обсягах фінансування наукових досліджень у 2015 – 2019 роках; розподілу коштів, отриманих за рахунок загального фонду державного бюджету та коштів, отриманих за рахунок спеціального фонду державного бюджету; аспірантурі та докторантурі; спеціалізованих вчених радах; видавничій діяльності; динаміці кількості наукових праць та кількості статей в базі даних Scopus у 2015 – 2019 роках; винахідницькій діяльності; наукових заходах; науково-дослідній роботі студентів та молодих вчених; інформаційному забезпеченню наукової діяльності Наукову бібліотеку УжНУ; розвитку матеріально-технічної бази наукових досліджень; завданнях на 2020 рік та ін.

«Велика увага, особливо останні два роки, приділялася закупівлі приладів для наукової діяльності. У 2019 році придбано обладнання для факультетів на  суму  9 млн. 098 тис. 817 грн. Зараз рівень нашого  Центру колективного користування науковим обладнанням можна порівнювати з рівнем європейських подібних центрів. Адже тут створений унікальний на Україні центр оптичного матеріалознавста, де зібрані всі необхідні прилади для вимірювання випуску 2017-2019 років, американського та японського виробництва в одному місці. Якщо окремі прилади можна знайти в науково-долісдних інститутах Києва, то разом вони не сконцентровані в жодному університеті України. До мене вже звертались науковці з різних міст, які висловлювали своє бажання приїхати в Ужгород й скористатися послугами нашого Центру» - наголосив Ігор Студеняк.

Ганна Фельцан,