На конкурсі стартапів УжНУ переміг еко-проект із виготовлення біопосуду (Відео)

Технології прогресують, світ стрімко рухається вперед і важко вигадати щось нове, аби спростити життя людству. Та молодь ніколи не зупиняється. Так студенти Ужгородського національного університету взяли участь у конкурсі стартапів, де представили свої роботи. Із понад двадцяти учасників до фіналу потрапили 7 команд, серед яких і обрали переможця.

Ігор СТУДЕНЯК, проректор з наукової роботи УжНУ

Це є конкурс інноваційних ідей студентів, аспірантів і молодих учених, які виконуються під керівництвом досвідчених учених. Перш за все, це активізація інноваційної, творчої діяльності студентів. Це навіть не науково-дослідна робота, це розробка проектів, які вже готові до впровадження, які дадуть поштовх до інноваційного розвитку економіки краю, регіону та України в цілому.

Проекти студентів торкнулися сфери обслуговування і спрямовані на полегшення роботи офіціантів та працівників готелів. Також стартапи намагалися знайти вирішення проблеми засмічення поліетиленом океанічних вод та прилеглих територій і запропонували виготовлення посуду із відходів сільськогосподарської промисловості. Сервіс для техобслуговування автомобілів має на меті спростити процедуру огляду спеціалістом вашого авто та оминути довжелезні черги.

Олександр ДІУСстудент 3 курсу факультету інформаційних технологій

Тут я з проектом «Move On». Це платформа для автовласників, яка надає змогу швидко і зручно отримати послуги, які ви бажаєте.

Тарас ГРЯДІЛЬ, аспірант УжНУ

Я включений у два проекти. Перший проект – це неінвезійна приставка для вимірювання концентрації глюкози. Другий – ековироби.

Микола КОШУН, студент 3 курсу економічного факультету

Я презентую проект «QR Waiter». Це сервіс, щоб оптимізувати сферу обслуговування. Ми допомагаємо офіціантам за один і той самий час обслуговувати набагато більше столиків.

За рішенням журі друге місце зайняли відразу кілька конкурсантів — Микола Кошун та Мирослав Лавренюк. Решті учасників присудили третю сходинку, а один проект повернули на доопрацювання. За переважною більшістю голосів, перемогу здобув Іван Зуб зі своїм проектом екологічних виробів із біоматеріалів рослинного походження. Команда переможців раніше брала участь у схожих конкурсах та отримала міжнародні дипломи і  сертифікати.

Іван ЗУБ, студент 4 курсу спеціальність інженерна механіка

Виготовлення одноразового посуду з відходів кукурудзи. Я живу в сільській місцевості і часто бачив відходи, які згнивають або їх спалюють. Але ж їх можна переробити і отримати екологічно чистий посуд. У світі виникла проблема і велика кількість пластику не переробляється.

Оцінивши стартапи та потенціал учасників, європейські фахівці зголосилися допомогти у просуванні винаходів і їхньої презентації вже на міжнародному рівні. Кращі університети Швеції та Німеччини запросили усіх охочих, незалежно від виграшу в конкурсі УжНУ, представити свої роботи разом з іншими винахідниками світу.