НА КАФЕДРІ ЗАГАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ ТА ПЕДАГОГІКИ ВИЩОЇ ШКОЛИ ПРОВЕЛИ КРУГЛИЙ СТІЛ НА ТЕМУ: «ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ У КОНТЕКСТІ ОСВІТНІХ ІННОВАЦІЙ»

Днями на кафедрі загальної педагогіки та педагогіки вищої школи факультету суспільних наук ДВНЗ «УжНУ» завідувач кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи, проф. Козубовська Ірина Василівна та доценти О. Попадич і Г. Розлуцька провели зі студентами першого курсу спеціальності «Початкова освіта» круглий стіл на тему: «Професійна підготовка вчителя початкової школи у контексті освітніх інновацій».

Мета круглого столу – обговорити особливості організації навчально-виховного процесу в умовах запровадження Концепції Нової української школи та ознайомити учасників з сучасними інноваційними методиками для навчання учнів початкових класів.

У вступному слові О. Попадич зокрема зазначила, що національна стратегія розвитку освіти в Україні на період до 2021 року закріпила положення про те, що підготовка педагогічних працівників є центральним завданням модернізації освіти.

Надалі проф. Козубовська Ірина Василівна відмітила, що одним із найважливіших компонентів системи навчання та виховання майбутніх учителів початкових класів є загальнопедагогічна підготовка, основною метою якої є формування вчителя, який володіє основами педагогічної теорії і загальними практичними вміннями і навичками як показником здатності застосовувати теоретичні знання в практичній професійній діяльності.

Доцент Г. Розлуцька зауважила, що сучасній школі потрібні вчителі, здатні забезпечити реалізацію творчого потенціалу учня, тому пріоритетною проблемою закладів вищої освіти є підготовка вчителя нової генерації.

Цікавими були доповіді студентів Бабілі Ліліанни, Бабілі Христини, Банги Вікторії, Вовчук Лідії, Зубаль Христини, Манзик Нелі, Мотиль Марії, Олексик Інни, Павлюк Юліанни, Петрунь Марини, Рущак Емілії, Сабов Габріелли, Слабської Ангеліни.

Учасники круглого столу отримали корисні знання та позитивні емоції.

За інформацією кафедри загальної педагогіки
та педагогіки вищої школи