Новини

23.06.2022
866

На факультеті історії та міжнародних відносин провели онлайн-зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Туреччині Василем Боднаром

На факультеті історії та міжнародних відносин провели онлайн-зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Туреччині Василем Боднаром

Практика є невід’ємною частиною навчального процесу, важливим етапом кожного здобувача. Тим паче коли Твоя професія пов’язана з міжнародними відносинами, зовнішньою політикою та дипломатією. Таку ж вагому роль відіграє і практика з фаху для студентів спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». В рамках цієї практики студенти першого курсу повинні глибше познайомитись з уміннями й навичками, що знадобляться спеціалісту з міжнародних відносин та тонкощами професії дипломата.

Побачити професію дипломата з середини студентам допомагав  Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар. Не зважаючи на онлайн-формат, розмова вийшла дуже інформативною та продуктивною. Спочатку п. Посол поділився своєю історією успіху, а потім студенти мали змогу у формі діалогу ставити питання та висловлювати власні думки щодо актуальних питань.

Не секрет, що Туреччина прагне відігравати роль посередника в питаннях безпеки, а також прагне стати гарантом у питаннях продовольчої безпеки з окупованих Росією портів. Тут Посольство України працює над виробленням найвигіднішого і найбезпечнішого механізму розблокування портів, в першу чергу для України. Василь Миронович зазначив, що не зважаючи на те, що Туреччина, в першу чергу, відстоює власні інтереси, вона у важкий для нас час продемонструвала політичну підтримку Україні, надала немалу гуманітарну допомогу нашій державі, прийняла біженців… Не слід також забувати про роль турецьких «байрактарів» в обороні нашої держави. 

Студенти активно ставили питання на теми, що є актуальними для міжнародних відносин і для України зараз, не приховували свої захоплення високоповажним гостем. Зокрема студентка першого курсу Емілія Гельме-Шелест відзначає: «Мене вразила розповідь п. Посла про історію витоків турецького народу, культура якого й досі впливає не тільки на саму Туреччину, а й майже на весь світ. Цікаво було послухати відповіді на запитання студентів, зокрема подискутувати про майбутній розвиток подій в Україні та світі з точки зору Турецької держави». Валерія Попович, студентка першого курсу каже, що кожна відповідь п. Посла поповнила її багаж знань та принесла щось корисне для власної реалізації. 

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар запропонував сприяти розвитку співпраці факультету історії та міжнародних відносин з провідними Стамбульськими вишами для обміну досвідом та поглибити процеси стажування студентів двох країн. 

 

Категорії: