Новини

16.12.2022
90

Юридичний факультет продовжить співпрацю з австрійським інтеграційним фондом у захисті прав вимушених біженців з України

Юридичний факультет продовжить співпрацю з австрійським інтеграційним фондом у захисті прав вимушених біженців з України

На юридичному факультеті УжНУ відбулася зустріч заступника голови комітету Верховної ради України з питань міжнародної співпраці та міжпарламентських зв’язків професора Олександра Копиленка та декана факультету Ярослава Лазура з представниками Австрійського інтеграційного фонду – організації, що займається правовими, соціальними та іншими питаннями вимушених біженців, які після початку повномасштабного нападу на Україну були змушені виїхати до Австрії.


Зокрема, учасники зустрічі обговорили підсумки спільного проекту з навчання біженців німецької мови на базовому рівні для того, щоб вони мали можливість користуватися сервісами та послугами в німецькомовному просторі та легше інтегрувалися в суспільство. Цей проект Австрійський інтеграційний фонд разом із юридичним та міжнародних економічних відносин факультетами УжНУ, за безпосередньої співпраці із завідувачем кафедри теорії та практики перекладу Іваном Зимомрею розпочав ще навесні. Ініціатором такого проекту виступив Австрійський інтеграційний фонд, підписанням Угоди про співпрацю та подальшим організаційним супроводом проекту займався заст. декана юридичного факультету з міжнародних зв’язків Олександр Білаш.


Під час зустрічі також були обговорені шляхи подальшої співпраці. Зокрема, взаємодії щодо захисту прав українців, які вимушено переселилися до Австрії на тимчасове проживання.


«Опіка правами українців за кордоном має бути не тільки пріоритетним питанням для спеціальних інституцій, в тому числі для юридичної правової допомоги, яка забезпечується і навчальними закладами, але й бути важливою складовою державної зовнішньої політики», – зазначив в ході зустрічі Олександр Копиленко.

Категорії: