Новини

18.11.2022
93

Юридичний факультет УжНУ домовився про співпрацю із юрфаком Маастрихтського університету

Юридичний факультет УжНУ домовився про співпрацю із юрфаком Маастрихтського університету

Під час візиту до Маастрихта (Нідерланди), де відбулася міжнародна зустріч науковців, декан юридичного факультету УжНУ Ярослав Лазур відвідав юридичний факультет Маастрихтського університету та поспілкувався із його деканом професором Яном Смітсом щодо співпраці двох юридичних факультетів.
 
Варто відзначити, що Маастрихт – місто, в дечому схоже з Ужгородом. Воно розташоване на кордоні з Бельгією та Німеччиною, завдяки чому має багаторічну історію та досвід транскордонного співробітництва.
 
Маастрихт відомий не лише тим, що там був укладений Маастрихтський договір, який по суті став фундаментом Європейського Союзу. Завдяки різним чинникам, насамперед географічному розташуванню, місто стало великим культурним та освітнім центром.
 
Більшість студентів Маастрихтського університету – іноземці, а освітні програми в основному англомовні, тобто інтернаціональні. Вони якраз присвячені питанням міжнародних відносин, міжнародного права, права Європейського Союзу. Тому не дивно, що і юридичний факультет Маастрихтського університету є одним із найпотужніших не лише у Нідерландах, а й в Європі.
 
«Під час зустрічі з деканом юридичного факультету університету, професором Яном Смітсом, ми відзначили багато спільного з точки зору діяльності юридичного факультету УжНУ та їхнього, – розказав Ярослав Лазур. – Це й транскордонний характер комунікацій, і акцент на об’єднуючі європейські цінності у праві. Домовилися про поглиблення співпраці між студентами, зокрема хочемо започаткувати літній обмін студентами, були запрошені до співпраці викладачі та є можливість користування різного роду фондами, учасником яких є Маастрихтський університет, про стажування викладачів та грантову підтримку проектів».

 

 
Категорії: