26.09.2022

Декан юрфаку УжНУ Ярослав Лазур презентував у Братиславі ціннісно-правові аспекти створення наукових парків на Закарпатті

Представники юридичного факультету УжНУ взяли участь у святкуванні сторіччя юридичного факультету Університету Коменського, з яким наш факультет має тривалу та плідну академічну співпрацю.

Центральним заходом святкування було проведення Міжнародної наукової конференції «Братиславський правовий форум 2022».

Головною темою заходу стала «Правова держава і навчання у галузі протягом бурхливого сторіччя».

Юридичний факультет Університету Коменського був заснований у демократичні часи, як безкоштовний навчальний заклад, однак майже половину свого існування він пережив за тоталітарних режимів. У режимах, які потребували закону та правників, але водночас не приховували своєї нетерпимості до них. Той факт, що ми живемо в епоху, яку офіційно називають демократичною, не означає, що вона гуманна свобода та верховенство права не застраховані від різних небезпек, від балансування на тонкій межі між «очищенням» суспільства та зловживання законом до жорстоких спроб домінувати над академічною спільнотою.

Декан юридичного факультету  Ярослав Лазур презентував доповідь «Science Parks As A Legal Instrument Of Innovative Development And Support Of Relocalized Entrepreneurship» («Наукові парки як правовий інструмент інноваційного розвитку та підтримки релокалізованого підприємництва»), в межах якої висвітлив ціннісно-правові аспекти наукових парків, що покликані посісти центральне місце в інноваційній інфраструктурі закарпатського краю. Сукупність організацій найближчого оточення наукового парку буде містити великі промислові підприємства та вищі навчальні заклади регіону, венчурні фонди і спілки, сервісні компанії та підприємства – резиденти Наукового парку.

Мета створення Наукового парку – розвиток інформаційних технологій у галузях економіки Закарпатської області – спрямовується на довгострокову підтримку інноваційної діяльності підприємств та організацій.

Кожна двадцята компанія евакуюється за межі України. Для реального сектору відсоток ще більший. Сусідні країни вже запускають програми для переманювання наших підприємств. Тому ми самі, як держава, зацікавлені саме в тому, щоб українські підприємства лишалися в Україні, працювали, давали роботу, виробляли та заробляли. Тому саме наукові парки стануть ефективним інструментом для релокації.

Під час заходу відбувся ряд робочих зустрічей, на яких партнери обговорили подальші основні напрямки міжнародної співпраці.