Новини

16.10.2015
2890

Друзі з дев’яти країн світу приїхали привітати УжНУ з 70-річчям

Друзі з дев’яти країн світу приїхали привітати УжНУ з 70-річчям

15 жовтня урочистою Вченою радою відзначили 70-й ювілей Ужгородського національного університету. Згадали історію вишу, його відомих випускників, прийняли десятки вітань від науковців, політиків, представників духовенства, дипломатичних місій тощо.

На святкування ювілею приїхали науковці з дев’яти країн – Словаччини, Польщі, Угорщини, Чехії, Румунії, Німеччини, Литви, Швейцарії, США – та  восьми міст України – Києва, Львова, Чернівців, Луцька, Тернополя, Хуста, Мукачева, Берегова.

Зустрічали поважних гостей у холі ректорату  класичною музикою від симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії.

За 70 років розвитку Ужгородський університет з чотирьох факультетів розширився до нинішніх двадцяти одного. 168 студентів розпочали підготовку до вступу 18 жовтня 1945 року, а сіли за парти вже в лютому наступного року – тепер в УжНУ навчаються 13 тисяч студентів, з яких 400 –іноземних. Навчають їх понад 2 тисячі викладачів.

Під час вітального слова ректор Володимир Смоланка згадав факти історії та провів паралелі із сьогоденням: «Нині наш університет посідає 30-у позицію в загальноукраїнському рейтингу серед 300 вищих навчальних закладів. «Більше знаємо, більше можемо» – наше гасло. І воно нас об’єднує. Нашою візитівкою є випускники, серед яких чимало професіоналів, що стали гордістю країни. Ми оновлюємо заклад і ставимо перед собою нові цілі».

Під час урочистого заходу викладачам вишу було вручені сотні грамот і подяк – від Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, керівництва УжНУ, обласної та міської рад, обласної організації профспілок тощо. З вітальними словами виступили майже кожен з почесних гостей. Побажали розвитку науки, європейського майбутнього, бо 70 років, за словами перших випускників, це незначний вік для університету, хоч для людини поважний. Студентам і викладачам бажали здоров’я, Божої благодаті, миру та добра.

Наприкінці святкового засідання у Почесні доктори Ужгородського національного університету» (DoctorHonorisCausa) інавгурували доктора наук, професора, продекана факультету математики, фізики та інформатики Університету ім. Коменського у Братиславі Петера Куша.

Упродовж свята присутні мали змогу побачити відеоматеріали про випускників УжНУ, які стали гордістю країни, короткометражний фільм про альма-матер та відео з масштабного студентського сходження на Говерлу та флешмобів до ювілею вишу.

Розважали глядачів студія сучасного танцю «Бліц», вокалісти із Закарпатського палацу дитячої та юнацької творчості, симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії. Гімн України та «Гаудеамус» виконував поважний університетський хор «Боян». Зразкові студенти поклали квіти до пам’ятника Тараса Шевченка.

Ведучими урочистостей були випускники УжНУ Тудор Кілару та  Лариса Липкань.

Іванка Когутич

Фото Галини Риган

Медіацентр УжНУ

Категорії: