24.06.2014

До уваги абітурієнтів із Криму, Донецької та Луганської областей!

Наводимо роз’яснення, надане МОН України, щодо порядку вступу до вищих навчальних закладів України абітурієнтів з АР Крим, Донеччини та Луганщини.

До уваги абітурієнтів
із АР Крим!

Державний вищий навчальний заклад «Ужгородський національний університет» повідомляє, що, згідно з роз’ясненням, наданим Міністерством освіти і науки України 10.06.2014, порядок вступу до вищих навчальних закладів України абітурієнтів з АР Крим врегульований Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (Із змінами, внесеними згідно із Законом № 1237-VII від 06.05.2014), а саме:

Згідно з частиною дванадцятою статті 7 цього Закону, громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї, мають право на продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету. Порядок фінансування навчання цієї категорії громадян встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Такі громадяни беруть участь у конкурсному відборі вступників на навчання у державних і комунальних вищих навчальних закладах України у загальновстановленому порядку з наданням місць у гуртожитках на час навчання. Якщо за результатами конкурсного відбору зазначені вступники не потрапили до рейтингового списку вступників на місця державного замовлення, навчальний заклад збільшує кількість місць державного замовлення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо фінансування додаткових місць державного замовлення громадян, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї.

До уваги абітурієнтів із Донецької
та Луганської областей!

У відповідь на телефонні звернення громадян до приймальної комісії УжНУ Державний вищий навчальний заклад «Ужгородський національний університет» доводить до відома абітурієнтів з Донецької та Луганської областей офіційну заяву Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 про те, що вступники з Донецької та Луганської областей, як і всі інші громадяни України, вступатимуть до вищих навчальних закладів України на рівних умовах.