Новини

17.09.2022
651

День фармацевта. Рік 2022, воєнний.

День фармацевта. Рік 2022, воєнний.

Фармацевти рятують життя. Це покликання – в душі кожного, хто присвятив своє життя фармацевтичній професії. Щодня і щогодини фармацевти забирають людей з лап зажерливої смерті, яка вже наточила свої кігті.

Коли прийшов коронавірус – фармацевти, одягнувши маски - стали до лав опору, забезпечуючи свою опіку та ліки для кожного потребуючого та підтримуючи вакцинацію. Коли прийшов скажений сусід – фармацевти продовжили боротись з його смертоносними намірами. Одні фармацевти, незважаючи на ризик власному життю, - продовжили свою працю в аптеці, забезпечуючи населення ліками та засобами першої допомоги. Йшли вперто щодня до аптек під обстрілами, бо знали, що їх там чекають люди, яким потрібна допомога. Працювали цілодобово та без вихідних, одягали бронежилети, коли ставало зовсім небезпечно, однак не покидали робочих місць. Надавали першу допомогу пораненим від ворожих обстрілів та ракетних атак. Рятували та годували покинутих собачок та котиків. Гасили аптеки від пожеж та відновлювали зруйновані аптеки після обстрілів – бо людям потрібні ліки, поради та підтримка.

Інші фармацевти узяли до рук зброю і вступили до лав ЗСУ чи тероборони. Хтось з них зупиняв смерть пострілами на полі бою, не даючи їй накривати собою все нові і нові міста і села. Хтось витягував поранених із самого пекла. Тепер фармацевти одні з перших вирушають на деокуповані території. Бо місцевість без фармацевта – це лише польові умови, в яких не добудеш ліки та не отримаєш фармацевтичної поради. А місцевість з фармацевтом – це вже населений пункт.
А ще фармацевти рятують життя своєю волонтерською діяльністю. Збирають кошти, придбавають, дістають, сортують, довозять ліки та засоби медичної допомоги туди, де вони вкрай потрібні. Туди, де все ближче підбирається смерть з російським оскалом.

І ми продовжуємо навчати нових фармацевтів. Щодня, і навіть сьогодні. Ми готуємо тих, хто кине виклик будь-якій майбутній загрозі. Тих, хто зможе дати смерті по її лапах, якого б нового обличчя вона не набувала. Краще вивчаємо склад та роботу людського організму, тренуємось в наданні першої допомоги, практикуємо англійську, щоб завжди мати і отримувати передові знання, засвоюємо сучасні стандарти лікування захворювань, будуємо комунікацію та співпрацю з пацієнтами та з лікарями – все задля того, щоб допомогти людям ще більше.

Вони можуть спалити аптеку, але не спалять нашу волю допомагати людям. То ж де б не опинився фармацевт – люди знають, що до фармацевта завжди можна звернутись по допомогу. Фармацевти – ті, хто не згорає. Фармацевти - ті, хто рятують життя.
З Днем фармацевта, колеги!
Категорії: