10.04.2020

Декан економічного факультету Віталій Сержанов про можливості дистанційного навчання у період карантину

Карантинний режим триває і продовжує вносити корективи у наше буденне життя. Є чимало речей, які нам довелось відкласти на невизначений період, проте, що лишається незмінним і безперебійним – так це навчальний процес в Ужгородському національному університеті. Хоч і трохи видозмінений. А як пройшло налагодження процесу навчання під час незвично тривалого антивірусного карантину на економічному факультеті поділився декан Віталій Сержанов.

Звичайно, що навчання в умовах карантину спочатку викликало певні труднощі, які були пов’язані з організацію і проведенням занять. Оскільки до моменту введення карантину, ми, як і всі наші колеги, звикли працювати зі студентами переважно безпосередньо в аудиторіях. Як для викладачів, так і для студентів ця ситуація виявилась певним викликом. Система Moodle була нам добре відома, а до інших платформ, які дають можливість проводити відеоконференції та проведення онлайн-трансляцій, лекцій, нам довелось перші дні звикати. Але, можу зазначити, всі учасники навчального процесу напрочуд швидко адаптувались до роботи в нових реаліях.

Разом з тим, як нам відомо, нові виклики приносять і нові можливості. Завдяки карантинному режиму ми все більше і краще опановуємо технології дистанційного навчання та дистанційного проведення нарад. Активніше відбулось наповнення інформаційними матеріалами системи Moodle. Для проведення занять нашими викладачами використовуються кілька платформ, за допомогою який проводяться онлайн-лекції та практичні заняття. Окрім згаданої Moodle, це ZOOM, Google Hangouts Meet, Google Classroom, також використовуємо соціальні мережі, електронну пошту, месенджери: Viber, WhatsApp. Можна констатувати, що, не дивлячись на непросту ситуацію, процес навчання на нашому факультеті не втратив ні в інтенсивності, ні в якості.

Для проведення поточного контролю в режимі дистанційного навчання здійснюється виконання та перевірка практичних завдань у формі індивідуальних аналітичних та розрахункових завдань, експрес-тестування, створення презентацій, тематичних есе. А для проведення  нарад з колегами ми використовуємо платформу Zoom, яка виявилась надзвичайно вдалою для наших потреб.

Проте, якими б досконалими, зручними та вдалими не були технології, що дозволяють нам віддалено працювати і навчатись, переконаний, що як викладачі, так і студенти з нетерпінням очікують повернення до роботи та навчання в стінах улюбленого університету, проведення живих лекцій, практичних та семінарських занять. Все-таки живе спілкування ні з чим не зрівняється і тепер ми точно відчули, наскільки його цінуємо.

Ганна  Фельцан,