26.03.2019

Іван Вовканич: «Абсолютна більшість наших випускників влаштовуються на роботу за спеціальністю вже у магістратурі»

Факультет історії та міжнародних відносин – один з наймолодших факультетів УжНУ, але поряд з тим має значну освітню та наукову традицію. Він створений шляхом об’єднання історичного факультету, що був заснований у 1945 році,  із сучасним та престижним факультетом міжнародної політики менеджменту та бізнесу. Відтак абітурієнти мають змогу вибрати чимало ґрунтовних та популярних спеціальностей для вступу. Про них детальніше розповідає декан факультету, професор Іван Вовканич.

Чому ви обрали  для себе фах пов'язаний з історією та міжнародними відносинами?

В дитинстві я зростав у книжковому оточенні, адже моя мама працювала в бібліотеці.  Після уроків приходив до неї та читав, передусім -  художні історичні романи. Я познайомився із творами Володимира Скляренка, Павла Загребельного, Генріха Манна, Вальтера Скотта та багатьох інших авторів. Також мені дуже подобалася мемуарна, військова література про діяльність Олександра Македонського, Цезаря, інших видатних полководців Античності. Ці твори супроводжували мене в шкільному житті і коли прийшов час обирати спеціальність в університеті, то я вже мав сформоване бачення, де я хочу навчатися.

Які нововведення будуть актуальними на вашому факультеті у 2019 році?

У 2018 році на факультеті історії та міжнародних відносин почала повноцінно функціонувати спеціальність «Культурологія». Важливим нововведенням у наступному році стане відкриття ще двох нових освітніх програм на нашому факультеті: «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» - освітня програма орієнтована на здобуття ступеня «бакалавр», та  «Міжнародний менеджмент» для ОКР «магістр». Її унікальністю є те, що до вступу ми запрошуємо й іноземних студентів, адже навчання проходитиме англійською мовою.

Дедалі частіше наші студенти здійснюють поїздки до Європейських країн, як науково-пізнавального характеру, так і з туристичною метою. Також вони проходять практики та стажування за кордоном.

На які спеціальності вестиметься набір?

Наш факультет пропонує вивчення історії, яка фактично є базою всіх інших наук. Таким чином, ми продовжуємо готувати фахівців за спеціальностями «Середня освіта. Історія» й «Історія та археологія», а також за новою  спеціальністю «Культурологія».

Окрім зазначених нових освітніх програм, у галузі знань «Управління та адміністрування» продовжуватиметься набір за популярними та сучасними спеціальностями «Менеджмент» та «Маркетинг».

Одним з найперспективніших напрямів наразі залишається спеціальність «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», що готує студентів за освітніми програмами «міжнародні відносини», «міжнародна інформація» та «країнознавство».

Здобути ступінь магістра на факультеті історії та міжнародних відносин можна за освітніми програмами: спеціальність «Середня освіта. Історія» та «Історія та археологія» - освітня програма «історія», спеціальність «Менеджмент» - освітні програми «Управління інноваційною діяльністю», «Бізнес-адміністрування», «Міжнародний менеджмент», спеціальність «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» - освітня програма «країнознавство».

Які перспективи працевлаштування чекають на випускників?

Варто наголосити, що близько 85% наших випускників влаштовуються на роботу за відповідними спеціальностями і фактично мають змогу працювати вже під час здобуття ОКР «Магістр».

Оскільки на нашому факультеті великий вибір освітніх програм, випускникам доступний широкий спектр можливостей для працевлаштування. Це, зокрема, і дипломатична та консульська служба для випускників-міжнародників, які можуть також працювати перекладачами, політологами, рекламістами, експертами із зовнішньоекономічних питань, аташе, дипломатичними агентами, міжнародними аналітиками. Також для випускників спеціальності «Менеджмент» є відкритими різноманітні державні та недержавні установи, організації, підприємства. Вони мають всі шанси стати успішними управлінцями, та навіть відкрити власну велику справу, окрім цього мають змогу обіймати посади менеджерів з логістики, персоналу, постачання чи збуту, працювати в консалтингових та інноваційних структурах. Випускники історичних спеціальностей педагогічного напряму працевлаштовуються в освітніх закладах, а культурологи успішно застосовують отримані знання на роботі в якості керівників та працівників музеїв, митних експертів з оцінки культурних цінностей, арт-менеджерів, редакторів та журналістів, викладачів.

Багато наших випускників можуть знайти себе у сфері ЗМІ та медіа, займатися рекламою та зв’язками з громадськістю - насамперед це випускники маркетингу.

Тож для амбітних випускників факультету історії та міжнародних відносин перспективи працевлаштування є абсолютно реальними та багатообіцяючими.

Олексій Шафраньош