Новини

11.04.2023
1163

Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027: в УжНУ відбулася зустріч із представниками програми транскордонного співробітництва

Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027: в УжНУ відбулася зустріч із представниками програми транскордонного співробітництва

У вівторок, 11 квітня, в УжНУ відбувся семінар «Основи роботи з проєктами», який провели  представники програми транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027. Захід відкрили заступник голови Закарпатської ОВА Василь Іванчо, перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета та проректор із науково-педагогічної діяльності УжНУ Мирослава Лендьел.

«Це дуже добре, що є великий інтерес до написання проєктів, конкуренція за проєктами, адже вона є рушієм прогресу. Програма Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 є надзвичайно цікавою та відкриває нові можливості, зокрема, й для Закарпаття. Упродовж останніх років УжНУ виконав 8 великих міжнародних проєктів, було залучено значні кошти на розвиток університету. Варто зазначити, що для будь якого проєкту визначальною є мотивація учасників. Також хочу підкреслити важливість навчання, тренінгів, УжНУ працює в цьому напрямку, зокрема наші магістри певних спеціальностей навчатимуться управлінню проєктами» - наголосила Мирослава Лендьел.

В Україні до програми транскордонного співробітництва можуть долучатися представники шести західних областей – Волинської, Рівненської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Закарпатської. А з Польщі – Підляське, Люблінське, Підкарпатське і частина Мазовецького воєводства. За умовами програми транскордонного співробітництва, 90 % проєкту фінансуються із фондів ЄС, 10% мають внести переможці гранту.

Як зазначив старший експерт представництва PBU у Львові Василь Хім'як, проєкти в Програмі PL-UA реалізовуватимуться за п’ятьма пріоритетами: довкілля (сприяння адаптації до зміни клімату, стійкість до стихійних лих; доступ до води, каналізування; захист природи, зменшення забруднення), здоров’я (доступ до меддопомоги, паліативна, геріатрична медицина), туризм, співпраця, а також кордони. Конкурс за напрямками «Довкілля», «Здоров’я» стартує вже у травні.

На зустрічі експерти представництва програми транскордонного співробітництва розповіли про те, які є етапи розробки проєкту, як шукати міжнародних партнерів та на що слід звернути увагу під час підготовки грантової заявки.

 

 

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: