Новини

06.04.2018
381

Easter around the Globe – вітання від студентів УжНУ з різних куточків світу

Easter around the Globe – вітання від студентів УжНУ з різних куточків світу

Здавна Великодні свята в Україні мають велике значення, як для культури в цілому, так і для кожного українця окремо. Прикрашання кошиків, прибирання помешкань, готування чималої кількості страв, та, звісно, Великодня всенощна служба у церкві. Кожен з нас з дитинства пам’ятає, як важливо було прийти з церкви та скуштувати того омріяного «свяченого». Дитинство минає, а звичаї залишаються незмінними.

Цьогорічний Великдень для когось проходитиме далеко за межами дому, та відчуття свята і піднесений дух ніхто не відміняв. У переддень святкувань ми вирішили поспілкуватися з тими студентами Ужгородського національного університету, які знаходяться за межами України та зібрали привітання з цим світлим святом з різних куточків світу.

Голова Студентської ради УжНУ Вікторія Микулянець, нині знаходиться на півдні Центральної Європи – в Хорватії – і цьогоріч святкуватиме Великдень далеко від дому. Однак Вікторія зізнається, що обов’язково вітатиме усіх рідних та близьких. «Великдень – важливе свято кожної родини, адже символізує перехід від смерті до життя. З самого дитинства я пам’ятаю, як рідні готувалися до наближення Пасхи: прибирали, готували та випікали неймовірні смаколики.  Як на мене, то такі свята дають можливість зблизитися, провести час в родинному колі, адже в потоці буденних справ нам часто бракує на це часу. Хочу побажати усім не тільки хорошого святкування, але й миру нашій країні, і швидкого повернення усіх тих, хто день у день вартує наші життя». 

Зовсім поруч з Вікторією перебуває інший студент університету Артур Голубка.  Він має справи в Італії, у Мілані. «Три місяці тому я пройшов відбірний конкурс по програмі міжнародного обміну студентів-медиків та інтернів з Всесвітньої організації студентів-медиків (IFMSA), який складався з декількох етапів. Було представлено близько 30 країн, які приймають студентів. Я вибрав Італію та обрав для себе 4 відділення: радіологія, імунологія, ендокринологія, дерматологія. І мені прийшло запрошення на проходження стажування у Міланській дитячій лікарні Ospedale dei Bambini “Vittore Buzzi” в радіологічному відділенні. Ця лікарня одна з провідних у Європі. Під своє керівництво мене взяв завідувач відділення Andrea Righini. Хочу сказати, що мене прийняли тепло і щиро. Кожен пропонував якусь свою допомогу. Серед лікарів та резидентів не відчувається різниця, в першу чергу для них ціниться, яка ти людина і твої мотиви. Всі охоче допомагають один одному. Та разом розвиваються. Моє стажування тільки почалось, і надіюсь, що далі воно ставатиме все цікавіше та повчальніше. Перед приходом Великодніх свят  хочу всім побажати спокою та радості в їхніх сім'ях. Щоб всі негоди відступили, весна принесла нових сил, освіжила і додала щастя в житі кожного з нас».

Однак, не тільки європейські країни можуть потішитися нашими студентами, адже для них не існує кордонів. Ні для кого не секрет, що випускники УжНУ працюють у провідних фірмах та підприємствах Англії, Америки та навіть на Сході. Одну зі студенток нашого університету ми знайшли в Китайській Народній Республіці. Анастасія Кузьма нині працює в модельному бізнесі і підкорює світові подіуми, на її рахунку покази та зйомки для відомих європейських та світових брендів. «За останні роки мені вдалося відвідати близько 20 країн світу, працювати як на показах, так і в зйомках різних дизайнерів, фотографів та будинків мод. Я переконана, що ті, хто займається улюбленою справою, вкладають свої сили та душу – отримають бажаний результат. Відвідуючи різні країни ти отримуєш не тільки досвід, але й знання. Кожна країна з її традиціями унікальна, і це дарує можливість розвивати себе, як особистість. З наближенням свят розумієш, що ти знаходишся далеко від рідних, але головне не втрачати зв'язок, підтримувати сім’ю. Бажаю кожному знайти свою «стихію», щиро вірити у світле майбутнє, і завжди прямувати за тим вектором, який робить нас справжніми людьми. Всім гарного святкування!».

Студентська родина Ужгородського університету в останні роки все більше поповнюється студентами-іноземцями, і які стали її невід’ємною частинкою. Тому, ми вирішили поспілкуватися зі студентом з Індії, який нині знаходиться вдома. Ashok Kumar вже два роки навчається в стінах університету і розповідає, що святкування Пасхи викликало у нього велику цікавість: «Українські традиції зовсім не схожі на наші, але це робить їх дуже особливими. Минулого року я залюбки гуляв біля виставки писанок в Ужгороді, вони всі були дуже різні і дуже гарні. Мені подобається, що кожне свято збирає багато людей, які щиро діляться щастям. Дуже запам’яталися народні костюми, та традиції «поливання», за цим цікаво спостерігати. Хочу побажати аби в Україні був мир, додому повернулися сини та доньки, і країна почала відновлювати свою силу, для тих неймовірних людей, які тут живуть».

Нам залишається тільки приєднатися до усіх вітань, побажати усій великій університетській родині Божої благодаті, гарного святкування, смачної паски та веселих поливанок!  

Вероніка Кобаль,

Інформаційно видавничий центр УжНУ

 

 

Категорії: