10.02.2021

Актуальні питання підрозділу розглянуто під час зустрічі керівництва УжНУ з викладацьким колективом ФІФ

У середу, 10 лютого, відбулася чергова зустріч керівництва з підрозділами УжНУ – на цей раз із колективом факультету іноземної філології. Подібні зустрічі, ініційовані ректором вишу Володимиром Смоланкою, вже кілька років поспіль проходять на факультетах УжНУ та покликані вирішити проблемні питання з життя підрозділів для комфортної роботи викладачів та навчання студентів.

Розпочав захід декан Михайло Рошко, який розповів про актуальний стан справ на факультеті: «Менш популярними серед абітурієнтів у нас залишаються румунське та французьке відділення. На жаль, це пов’язано також із тим, що дедалі менше шкіл викладає учням французьку мову. Проте залишаються затребуваними, і ця тенденція тільки зростає, англійське на німецьке відділення. Приємно відмітити, що останні роки зростає не тільки кількість, а і якість студентства, яке обирає наш факультет. Ми робимо багато для цього: зустрічі з роботодавцями, профорієнтація в школах, активна робота в соцмережах, осучаснення методики викладання, поїздки зі студентами закордон. Також ми вдячні ректорату за підтримку нашої роботи у вигляді теплих аудиторій, ремонтів, комп’ютерного класу, проведення Wі-Fi,  преміювання та багато іншого». А  також декан окреслив основні проблемні точки, зокрема: розширення  аудиторной фонду, щоб, таким чином, допомогти факультету вийти з викладання у дві зміни, яке продовжується уже 30 років, потребу у додатковій комп’ютерній техніці та запропонував додати у  систему рейтингування викладачів УжНУ додатковий компонент «якість викладання».

Далі зустріч відбувалась у форматі «питання/відповідь» між викладачами та керівництвом. Зокрема,  завідувач кафедри англійської філології Сніжана Голик висловила вдячність за оновлене приміщення кафедри, оплату відряджень, а також звернулась із проханням врегулювати ситуацію, а саме вирівняти кількість державних місць, ціни на контрактне навчання тощо, між факультетами, які пропонують здобуття спеціалізації «англійська мова і література». Завідувач кафедри німецької філології Ольга Гвоздяк позитивно відзначила підтримку викладачів у вигляді оплати за наукові публікації, нарахування «тринадцятої зарплати» та гідний вихід з умов, які склалися у зв’язку з пандемією. Також зауважила необхідність придбання додаткової техніки, зокрема інтерактивних дошок. Здебільшого питання викладачів факультету стосувались педагогічного навантаження, стимулювання наукової діяльності, академічної доброчесності та  форми навчання студентів у другому семестрі.

Ректор Володимир Смоланка, відповідаючи на запитання, зауважив: «Передусім  хочу подякувати за змістовну та інформативну зустріч з вами, адже основна наша задача - визначити проблемні моменти для їхнього найшвидшого врегулювання у найближчий період. Також хочу позитивно відзначити динаміку факультету, про яку розповідав Михайло Михайлович. Всі пропозиції щодо рейтингу викладачів приймаються, їх буде оцінювати комісія. Також в кінці кожного року ми приймаємо заявки від факультетів на придбання техніки. Останні роки одним з наших пріоритетних завдань було оснащення комп’ютерних класів на кожному факультеті. Адже у 2014 році вся техніка університету була максимум 2008 року випуску і потребувала оновлення. З цим ми впоралися – останнім у списку недавно став факультет суспільних наук. Зараз наше фінансове становище дозволяє придбання техніки і для кафедр». Щодо дистанційного навчання ректор зазначив: «Опитування серед студентів показало, що заочне відділення дуже позитивно оцінює дистанційну форму навчання. Можливо, за цією формою саме для заочного відділення і лежить майбутнє. А для очного відділення рекомендуємо проводити лекції дистанційно, а практичні або дистанційно, або аудиторно – на вибір факультетів». Всі інші питання, які пролунали на зустрічі, також будуть розглянуті у робочому порядку.

Ганна Фельцан,