24.02.2020

Зустріч керівництва УжНУ із заступником міністра освіти і науки України Єгором Стадним

Сьогодні, 24 лютого, у ректораті УжНУ відбулася зустріч керівництва університету із заступником міністра освіти і науки України Єгором Стадним. Було обговорено низку питань, які стосуються фінансового забезпечення закладів вищої освіти в Україні.  Як ми вже повідомляли раніше, Ужгородський національний університет увійшов до когорти найсильніших закладів вищої освіти України, яким у 2020 році буде підвищено державне фінансування. Серед 17 університетів, фінансування яких зросте на понад 15 мільйонів гривень, УжНУ – на 12 місці.

Під час зустрічі Єгор Стадний зазначив: «Наш наступний крок – фінансова автономія університетів.  Ми на весну подаємо пакет законопроектів, за якими університети отримуватимуть можливості як по витрачанню коштів, так і їх зароблянню. Також університети отримуватимуть більше можливостей розпоряджатися своїм майном, зокрема в плані оренди та навіть продажу майна таким чином, щоб кошти залишалися у виші. Ми хочемо досить відчутно змінити тарифну сітку оплати праці. Тобто на одній посаді будуть декілька тарифів які дозволять диференціювати працівників за результатами роботи. В цих новаціях ми покладаємо великі сподівання на декілька університетів в Україні, і  УжНУ -  серед них. Він має значні можливості щоб «вистрілювати», щоб йти вперед».

Ректор УжНУ Володимир Смоланка наголосив: «Ми виграли від нової формули фінансування, адже отримали на 21.9 мільйона гривень більше у порівнянні з минулим роком. Більшу частину цих коштів ми направили на стимулювання наших працівників. До речі, в цьому плані в нами вже багато що зроблено, протягом останніх 4 років ми робимо рейтинг науково-педагогічних працівників, і кращі викладачі отримають доплату до своєї зарплати».

На зустрічі також йшла мова про інвестування в обладнання, передусім дослідницьке для закладів вищої освіти, а також навчання іноземних студентів в українських вишах.