Новини

20.03.2019
994

Волонтаріат УжНУ відвідав вихованців двох закладів за один тиждень!

Волонтаріат УжНУ  відвідав вихованців двох закладів за один тиждень!

Минулого тижня активні учасники Волонтаріату УжНУ (цього разу це студенти та викладачі - хімічного факультету, факультету суспільних наук, міжнародних економічних відносин, факультету іноземної філології, медичного факультету №2, факультету історії та міжнародних відносин) відвідали два заклади на території Закарпатської області.

12 березня дружня команда волонтерів вирушила до Мукачівської школи-інтернату. В ній навчаються незрячі та слабозорі діти. З перших хвилин зустрічі вони вразили своєю обізнаністю, спортивними здобутками (тут є спортивні чемпіони) та відкритістю до спілкування. Після теплої зустрічі волонтери ознайомилися закладом, оглянувши кабінет хімії, басейн, сенсорну кімнату та спортивну залу. В школі багато уваги приділяється спортивному вихованню: діти грають в різноманітні ігри, плавають в басейні. І звісно ж, вчителі та вихователі докладають багато зусиль для того, щоб познайомити діток з навколишнім світом навіть тих, хто не бачить зовсім. Для цього тут нещодавно облаштували сенсорну кімнату (точніше сказати, ще облаштовують), де є фігурки тварин, різноманітні іграшки, ігри для розвитку дрібної моторики рук, сухий басейн. Але найбільше вразили матеріали шрифтом Брайля: за допомогою різноманітних комбінацій крапок вдається написати слова, цифри та навіть хімічні формули! Наші волонтери також завітали до діток не з порожніми руками. Вони привезли м'ячі для гри у футбол, баскетбол та інших активностей, іграшки, солодощі та фрукти. Організатором поїзки стала вже випускниця факультету суспільних наук Марина Сташина-Неймет. 

А в суботу 16 березня Волонтаріат УжНУ відвідав Виноградівський дитячий будинок-інтернат, у якому виховуються більше 110 хлопців з особливими потребами віком від 5 до 40 років. Організувала поїздку студентка факультету іноземної філології Аліна Ледчак.

Для неї як і для більшості наших волонтерів така поїздка стала першою, тому дуже хвилювалися, як вихованці їх сприймуть. Однак, щойно  переступили поріг інтернату - побачили зворушені, зацікавлені оченята, щирі емоції та привітні посмішки.

Вихователі дитячого будинку радо  прийняли волонтерів УжНУ, показали кімнати, де вихованці навчаються та відпочивають та розповіли про розпорядок дня. Зазвичай свій час дітки проводять, граючи один з одним. Крім основних предметів для них проводяться уроки з побуту. З дорослими займаються повторенням тем шкільної програми. Дітки по-різному йшли на контакт з волонтерами. Дехто соромився, коли його щось запитували, а дехто навіть почав проводити екскурсію по кімнаті.

Після теплої зустрічі вихованці пішли на обід. В їдальні, крім звичного набору страв відповідно до меню, на них чекали різні смаколики, які привезли волонтери. Крім того волонтери залишили одяг та іграшки для дітей. Особливість поїздки у Виноградово стало й те, що до неї долучилися двоє студентів-іноземців, які були членами Волонтеріату, але активної участі поки що не брали. 

«Після таких моментів дійсно переоцінюєш своє життя. Діткам потрібна щонайменше увага. Це був мій перший досвід, тому поїздка вразила до глибини душі», - розповідає Аліна Чабанова, студентка факультету міжнародних економічних відносин.
Своїми враженнями також поділився іноземний студент медичного факультету Khan Ishan: «Ця поїздка мене глибоко вразила. В такі моменти ти насправді почуваєш себе щасливим, допомагаючи дітям та проводячи час з ними».

Волонтаріат УжНУ висловлює подяку всім, хто долучився до організації цієї поїздки, зокрема іноземним студентам, які допомогли з подарунками для дитячого будинку та радо долучилися до поїздки. Щиро сподіваємось, що такі поїздки стануть традицією та будуть проводитись частіше. Закликаємо інших приєднуватися до нашої дружньої і щирої команди.

 За інформацією Ресурсного центру зі сталого розвитку УжНУ 

Категорії: