01.08.2018

НАУКОВЦЯ-АРХЕОЛОГА УЖНУ ІГОРЯ ПРОХНЕНКА НА ВОЛИНІ НАГОРОДИЛИ МЕДАЛЛЮ «ЗА ЗБЕРЕЖЕННЯ ІСТОРІЇ»

Доцента кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Ігоря Прохненка відзначили за внесок у справу очищення історії від фальсифікацій

За останні десятиріччя завдяки запровадженню новітніх методів і технологій досліджень значно розширилися можливості археології, котра завжди посідала особливе місце серед галузей історичної науки. Вона, можна сказати, перейшла зі стану пошуку речей до етапу повноцінних реконструкцій важливих подій і процесів давнини. Ба більше – озброєні лопатами науковці стали розвінчувати міфи не тільки давньої, а й античної та середньовічної історії.

Враховуючи специфіку сучасного Закарпаття, землі якого доволі пізно були відзначені в писемних джерелах, а частина з відомостей до того ж ґрунтувалася на красивих, але не зовсім реалістичних легендах, значення регіональної археології зросло в рази. Саме археологи на розкопках почали боротьбу за очищення історії від фальсифікацій, оперуючи збереженими землею мовчазними свідками минувшини – джерелами матеріальної культури.

«Битва за історію» тільки почалася, але її перші позитивні результати були помічені не тільки у вузьких колах місцевих науковців, а й в інших регіонах нашої держави. За поданням ВОГО «Сумління», директора Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки, генерала-осавула українського козацтва, члена Спілки краєзнавців України Ігоря Пасюка в Луцьку медаллю «За збереження історії» був нагороджений доцент кафедри історії стародавнього світу та середніх віків УжНУ, кандидат історичних наук Ігор Прохненко.

В урочистій церемонії вручення медалі, яка відбувалася у Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки, крім директора, взяли участь зберігач фондів першої категорії Василь Карпюк, директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, науковий співробітник цього ж закладу Тарас Верба, доцент кафедри археології, давньої та середньовічної історії України Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Сергій Панишко і широке коло патріотично налаштованої громадськості.

Представлення до нагороди відбулося в теплій дружній атмосфері. Під час завершальних промов дійства було досягнуто домовленості про співпрацю між музеями Волині й Ужгородським національним університетом. Для співробітників це безмежні можливості наукового збагачення, а для студентів – широкі перспективи пізнавально-екскурсійних турів!