Вітаємо переможців Конкурсу наукових проектів для молодих учених!

З мето підтримки  молодих науковців, Міністерство освіти і науки України започаткувало у 2016 році «Конкурс наукових проектів для молодих учених».  У 2019 році МОН профінансує 54 нові проекти молодих вчених і

з вишів та наукових установ Міністерства. Відповідне рішення було прийнято Конкурсною комісією з відбору проектів під головуванням заступника Міністра освіти і науки Максима Стріхи.

За кошти держави молоді вчені проводитимуть дослідження у сфері оборони, енергоощадних технологій, медицини та біотехнологій, нових матеріалів, робототехніки, екології, сільського господарства тощо. Обрані проекти виконуватимуться упродовж трьох років. На 2019-й для їх впровадження державою передбачено 23 млн гривень. Також виділено 52 млн гривень на фінансування початих раніше робіт молодих вчених – обраних за конкурсом 2017 року.

“На 2019 рік нам вдалося закласти наразі найбільше фінансування проектів молодих науковців – загальна сума на нові та на продовження раніше початих робіт становить 75 млн гривень. Це – 13,2% від загального фінансування МОН проектних наукових робіт. До 2020 року ми плануємо довести бюджет цього конкурсу до 100 млн гривень, адже підтримка молодих вчених – це один з пріоритетів МОН. Звісно, ми розуміємо, що навіть цих коштів не буде достатньо, щоб така підтримка була на належному рівні, однак, як засвідчує практика, цей конкурс є для молоді гарною мотивацією, можливістю отримувати новий досвід та розвиватися”, – відзначив генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Загалом на конкурс було подано 361 проект з більш як 100 вишів та наукових установ МОН, зокрема, ДВНЗ “Ужгородський національний університет” представив для участі у конкурсі 8 наукових проектів. Їх експертизу за різними секціями проводила експертна рада МОН, куди, зокрема, увійшли й самі молоді науковці. Щоб оцінювання було максимально об’єктивним та якісним, експертизу за кожним проектом проводили 5 фахівців, а під час підрахунку загальної кількості балів найнижча та найвища оцінка не враховувалися. Тобто сума рахувалася як середнє арифметичне значення трьох оцінок у діапазоні між найнижчою та найвищою.

Приємно відмітити, що 2 проекти ДВНЗ “УжНУ” потрапили до переліку проектів наукових робіт, що фінансуватимуться. Це науковий проект: “Забезпечення реалізації прав людини четвертого покоління у системі охорони здоров’я” - керівник Сібілла Булеца та колектив авторів: Менджул Марія, Паніна Юлія, Сухан Ірина, Болдіжар Сандра, Гербут Вікторія, Фетько Юлія, Пішта Вадим. Метою проекту є дослідження нормативно-правового регулювання забезпечення прав людини четвертого покоління у системі охорони здоров’я в Україні та Європі, а також розробка пропозицій для удосконалення законодавства України щодо здійснення та захисту цих прав, спрямованих на захист національної безпеки та поглиблення європейської інтеграції. Другий науковий проект “Нові гетероциклічні катіонні поверхнево-активні речовини з антисептичною та антибактеріальною активністю” - керівник Максим Фізер та колектив авторів: Головко-Камошенкова Оксана, Король Наталія, Девіняк Олег, Кут Микола, Фізер Оксана, Пантьо Валерій. Проект спрямований на розробку методів цілеспрямованого синтезу катіонних поверхнево-активних речовин (кПАР) з антибактеріальною та антисептичною дією, які є похідними гетероциклічних систем на основі 1,2,4-триазолу, тієнопіримідину, піразолопіримідину, тіазолу та хіназоліну.

Колектив науково-дослідної частини вітає молодих учених із високими здобутками та перемогою у конкурсі! Бажаємо подальших успіхів та нових досягнень у науковій діяльності!

Науково-дослідна частина