Новини

12.12.2019
1112

Вітаємо колектив молодих учених із перемогою у Конкурсі наукових проєктів!

Вітаємо колектив  молодих учених із перемогою у Конкурсі наукових проєктів!

З метою підтримки  молодих науковців, Міністерство освіти і науки України започаткувало у 2016 році “Конкурс наукових проєктів для молодих учених”.  У 2020 році МОН профінансує 47 нових проєктів молодих вчених. Цього року молоді вчені подали на конкурс до МОН 316 проєктів. Їхню експертизу проводила спеціальна Експертна рада, куди, зокрема, входять і самі молоді науковці. У раді працювало 11 секцій — за напрямами конкурсу.

Оцінювання кожного проєкту проводили 5 експертів. Загальна кількість балів рахувалася як середнє арифметичне оцінок від 3-х експертів, у діапазоні між найнижчою та найвищою. Тобто найвища та найнижча оцінки не враховувалися. Це дозволило забезпечити більш якісну та об’єктивну експертизу.

“За результатами експертизи ми побачили досить позитивну тенденцію. Так, 2016 року МОН отримало 439 проєктів від молодих вчених. З них високого рівня були 32 роботи, а низького — 48. Зараз же з 316 проєктів уже 78 були високого рівня, а 14 — низького. Тобто молоді вчені сприйняли цей формат і зрозуміли, що роботи низької якості не мають шансів одержати підтримку. Конкурс об'єднує тих, хто хоче робити справді якісну науку, і підтримує кращих”, — розповів перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович, який очолює Експертну раду. 

Приємно відмітити, що  проєкт ДВНЗ “Ужгородський національний університет” потрапив до переліку проєктів наукових робіт, що фінансуватимуться. Це науковий проєкт: “Нові конденсовані гетероциклічні катіони як проти-іони електродо-активних речовин електрохімічних сенсорів” - керівник Наталія Король та колектив авторів: Філак Ігор, Фізер Максим, Девіняк Олег, Кут Микола та Фізер Оксана. Основною метою проєкту є одержання електродо-активних речовин на основі нових конденсованих гетероциклічних систем, які в свою чергу будуть використанні для виготовлення іон-селективних пластифікованих мембран електрохімічних сенсорів для потенціометричного визначення ліпофільних аніонів, наприклад у фармпрепаратах, миючих засобах та агрохімічних об’єктах. 

Колектив науково-дослідної частини вітає молодих учених із високими здобутками та перемогою у конкурсі! Бажаємо подальших успіхів та нових досягнень у науковій діяльності!

 

За інформацією науково-дослідної частини

Категорії: