26.11.2020

Відійшов у вічність доктор медичних наук, професор Микола Максимович Кишко

22 листопада, після тривалої  невиліковної хвороби,   через декілька днів після 80-річчя, покинув цей світ доктор медичних наук, професор кафедри госпітальної терапії медичного факультету УжНУ  Микола Максимович Кишко.

Перестало битися серце відомого лікаря-кардіолога, який вилікував не одну тисячу сердець. Колеги, студенти та пацієнти поважали та любили цю непересічну особистість за високий лікарський професіоналізм, інтелект, талант викладача-наставника, доброзичливість та безвідмовність.

Народився Микола Максимович в 1940 р. в сім’ї робітників. У 1957 р. закінчив середню школу станції Ужгород Львівської залізниці і вступив до Ужгородського державного університету на медичний факультет. Уже у студентські роки він займався науковою роботою під керівництвом доцента Олександра Георгійовича Мерщікова – вивчав функціональний стан серцево-судинної системи експериментальних тварин під дією стресових ситуацій. Після завершення навчання у 1963 р. працював  у Воловецькій, Перечинській районних лікарнях, протягом трьох років служив у армії на різних лікарських посадах.

З 1970 р. працював в Ужгородському державному університеті: спочатку як аспірант, потім – асистент, професор кафедри факультетської терапії, з 1990 р. – завідувач кафедри госпітальної терапії.

Кандидатську дисертацію захистив    у 1973 р. А у 1988 р. успішно захистив докторську дисертацію „Функція серця при алкогольній інтоксикації”. У 1991 р. йому було присвоєно вчене звання професора. Разом із своїми учнями вивчав актуальні проблеми ревматології, пульмонології, поєднаної патології серцево-судинної і ендокринної системи. М.М. Кишко активно проводив педагогічну, наукову, виховну, лікувальну та громадську роботу. Він опублікував понад 100 наукових праць з актуальних проблем сучасної терапії і педагогіки, три підручники, написав понад 20 методичних розробок, підготував шість кандидатів наук.

Ректорат, колектив медичного факультету УжНУ, колеги з кафедри госпітальної терапії, яким поталанило працювати з цією неординарною людиною, глибоко сумують та висловлюють щирі співчуття рідним та близьким Миколи Максимовича Кишко.