З сумом сповіщаємо, що на 82-му році життя відійшов у вічність Хома Михайлович Олексик

Колектив Ужгородського національного університету з глибоким жалем сприйняв вістку з приводу цієї непоправної втрати. Особистий внесок професора Хоми Михайловича Олексика у розвиток освіти краю важко переоцінити. Всі запам’ятали його як чудову людину, вчителя, друга і колегу, повного життєвих сил та енергії, професіонала своєї справи, з діяльністю якого пов'язували свої надії тисячі людей.

Олексик Хома Михайлович народився 7 червня 1936 р, виховувався у багатодітній сім’ї  землеробів с. Доробратово  Іршавського району. У рідному селі закінчив середню школу і був випускником її першого випуску (1953 р.). Згодом стаціонарно успішно закінчив філологічний факультет Ужгородського університету.

Після закінчення університету 12 років працював в органах внутрішніх справ. У цей час здобув другу вищу освіту і кваліфікацію юриста. Наступні майже 5 десятиліть трудової біографії Хома Михайлович присвятив науково-педагогічній і громадській діяльності: закінчив аспірантуру, пройшов наукове стажування при університеті Яна Коменського (Братислава, 1974-75 рр.), при Київському національному університеті ім. Т. Шевченка (1989 та 1985 рр.), в Інституті державного управління університету Джорджії США (1996 р.). Обирався депутатом та членом виконкому Чопської міської ради (1965 – 1967 рр.), заступником голови об’єднаного профкому УжНУ (1972 – 1977 рр.), створив і очолював Управління взаємодії з правоохоронними органами Закарпатської облдержадміністрації (1994 – 1997 рр.), був членом дисциплінарно-кваліфікаційної комісії Закарпатської обласного суду (1995 – 1997 рр.), адвокат і член кваліфікаційної комісії адвокатів Закарпатської області  (з 2010 р.).

В 1981 р. захистив дисертацію і здобув науковий ступінь кандидата наук, а в 1984 р. йому присвоєно вчене звання доцента. На ниві науково-педагогічної діяльності проявив себе як талановитий організатор і педагог, пройшов шлях від асистента до завідувача кафедри, декана факультету міжнародних відносин ЗакДУ (нині УжНУ), організатор кафедри теорії та історії держави і права, завідував кафедрами цивільно-правових та суспільних дисциплін ЗакДУ, перебував на посаді заступника декана юридичного факультету. Був удостоєний почесного звання Заслуженого професора університету. Як науковець і педагог забезпечував наукове керівництво підготовкою дипломних і магістерських робіт, участь студентів у національних та міжнародних наукових конференція, підготовку  кандидатів наук.

Опублікував понад 120 наукових праць, у тому числі монографії, навчальні та методичні посібники. Указом Президента України від 17 січня 2008 року №32 за вагомий особистий внесок у справу єднання українського народу, розбудову демократичної, соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України Х.М. Олексик удостоєний почесного звання «Заслужений працівник освіти України».

Хома Михайлович Олексик був одним з ініціаторів та організаторів 25 Міжнародних науково-практичних конференцій, проведених МОН України на базі Закарпатського державного університету, упорядників, був науковим секретарем та членом редакційної колегії наукових збірників, виданих за результатами цих конференцій.

Світла пам’ять про Х.М. Олексика назавжди залишиться в наших серцях. Просимо родину прийняти слова співчуття у цей скорботний час. Сумуємо разом з вами. Поділяємо Ваші біль та горе.

Ректорат УжНУ

Прощання з покійним відбудеться 9 листопада о 12:00 у Преображенській Церкві  м.Ужгород, вулиця Цегольнянська, 2А