03.10.2022

Відійшов у вічність доцент кафедри теорії ймовірностей і математичного аналізу факультету математики та цифрових технологій Гече Фрідьєш Йосипович

Колектив кафедри теорії ймовірностей і математичного аналізу факультету математики та цифрових технологій з глибоким сумом сповіщає, що 1 жовтня  2022 року відійшов у вічність доцент кафедри Гече Фрідьєш Йосипович.

Народився 10 грудня 1939 року в селі Шаланки Виноградівського району Закарпатської області. В 1957 році закінчив з відзнакою Мукачівське педучилище. В цьому ж році поступає на математичне відділення фізико-математичного факультету Ужгородського держуніверситету, яке з відзнакою закінчує в 1962 році. Протягом 1962-1965 років навчається в аспірантурі на кафедрі матаналізу УжДУ та кафедрі теорії функцій і функціонального аналізу Львівського державного університету зі спеціальності теорія функцій (науковий керівник – доцент Гольдберг А.А.). 29 грудня 1965 року у Львівському держуніверситеті ім. І.Франка захищає дисертацію «Деякі теореми про ріст цілих функцій і вектор-функцій багатьох комплексних змінних і їх застосування» на здобуття наукового ступеня кандидата фіз.-мат. наук. В УжДУ працює з 1 жовтня 1965 р. З 1 липня 1966 року Гече Ф.Й. – ст. викладач, а з 10 грудня 1966 року – доцент кафедри математичного налізу Ужгородського держуніверситету. Вчене звання доцента по цій же кафедрі йому було присвоєно 20 червня 1969 року.

Протягом роботи в університеті  читав курси, проводив практичні і семінарські заняття з математичного аналізу, ТФКЗ, теорії функцій дійсної змінної, а також курси за вибором з теорії цілих функцій, топологічних векторних просторів, аналітичної теорії диференціальних рівнянь, аналізу на многовидах.

Усе своє життя Фрідьєш Йосипович присвятив справі освіти, науковій діяльності та вихованню молоді, бо саме ця робота поступово стала для нього метою в житті.

Ми глибоко сумуємо разом із сім’єю, рідними, друзями, всіма, хто знав Фрідьєша Йосипович.

Вічна та світла пам’ять!