03.08.2020

Відійшла у вічність завідувач кафедри терапевтичної стоматології Добровольська Маріамна Костянтинівна

На 75 році життя перестало битися серце основоположника стоматологічного факультету,  кандидата медичних наук, доцента, завідувача кафедри терапевтичної стоматології  - Добровольської Маріамни Костянтинівни. Це надзвичайно сумна звістка для всього колективу стоматологічного факультету та родини, адже, Маріамна Костянтинівна була нашим наставником, нашим прикладом для наслідування, щирою, відданою своїй роботі та професії, лікарем-стоматологом-пародонтологом, людиною з Великої літери.

Народилася М.К. Добровольська 28 серпня 1945 року в Рівненськії області.

У 1973 році з відзнакою закінчила стоматологічний факультет Львівського державного медичного інституту. У 1984 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: “Застосування клейової стомат. композицiї СК-1 в комплексному лiкуваннi запальних захворювань пародонту”. Після присвоєння звання доцента у 1991 р. була призначена завідувачем тієї ж кафедри, на якій пропрацювала до 2004 року. Того ж року за сімейними обставинами переїхала до м. Ужгорода, де до 2006 р. займала посаду лікаря-стоматолога ЗОСП. В зв’язку з відкриттям стоматологічного ф-ту УжНУ, була призначена на посаду доцента, а зрештою завідувача кафедри терапевтичної стоматології. Заснувала «школу пародонтології» на стоматологічному факультеті.

Добровольська М.К. є автором більш як 90 наукових публікацій, посібників, 6 винаходів, 2 авторських свідоцтв, 1 патенту Ураїни на корисну модель, 8 раціоналізаторських пропозицій. Під її керівництвом захищені 3 кандидатські дисертації.

Пам'ять про неї збережеться у серцях усіх, хто знав, працював і творив разом з нею.

Колектив стоматологічного факультету