В УжНУ завершив роботу Міжнародний консорціум університетів

Сьогодні, 12 квітня, завершилася робота Міжнародного консорціуму університетів. Учасники  поважної наукової делегації ознайомилися з роботою Ужгородської міської ради, Центром надання адмінпослуг, провели зустріч з ужгородським міським головою Богданом Андріївим.

Також ужгородський міський голова провів для учасників консорціуму екскурсію історичним центром міста. Крім цього, науковці взяли участь у відкритті фестивалю «Sakura Wine Fest».

Учасники Міжнародного консорціуму університетів діляться своїми враженнями про його роботу та перспективи співпраці:

Заступник декана гуситського теологічного факультету, член Колегіуму ректора Карлового університету у Празі (Чехія) професор Ян Благослав Лашек  Карлів університет м. Прага (Чехія):

Мій особистий багатолітній досвід співпраці з УжНУ дає мені підстави зробити висновок, що Ужгородський університет сьогодні є одним з найбільш динамічно розвиваючихся університетів України. Консорціум – чудовий майданчик для обміну досвідом, який має лягати в основу стратегій розвитку університетів. Цього разу ми обговорювали основні напрямки співпраці між університетами і місцевим самоврядуванням. Це надто важливий напрямок роботи, адже мудра влада всіма силами має підтримувати розвиток науки і освіти розуміючи, що це повернеться новими ідеями, технологіями, розробками, відкриттями, які громада використає для свого подальшого розвитку. Університет має бути сіллю громади.

Проректор з між інституційної співпраці та трансферу технологій Університету в місті Задар (Хорватія), професор Славен З’яліч:

Наш університет належить до числа восьми державних університетів Хорватії. Ми входимо до складу багатьох міжнародних асоціацій Європейської асоціації університетів, Дунайської, Адріатичної конференцій університетів та низки інших, найперше Середньоземноморського регіону. Наш університет, на відміну від багатьох інших, має власну стратегію розвитку.

З Ужгородським національним університетом, який є потужним науково-освітнім колективом, маємо дуже багато спільних тем для продуктивної співпраці, зокрема у природничій сфері. Ми уклали базову  угоду про співробітництво, яку тепер треба наповнювати конкретним змістом. Що ми з успіхом і робимо.

Ректор Університету в м. Пітешті (Румунія) проф. Думітру Чірлесан:

«Я вперше  в Україні, вперше в Ужгороді. Наш університет ще не є членом консорціуму, але має велике бажання до нього долучитися. Наша зустріч безсумнівно є важливою, вже сьогодні ми маємо декілька ідей щодо співпраці між нашими університетами».

Проректор Сучавського університету ім. Штефана чел Маре (Румунія)  професор Стефан Пурічі:

«Співпраця з українськими університетами є дуже важливою для нас. Ми можемо бути надійними партнерами для співпраці українських вишів з ЄС, крім цього, ми можемо якісно передавати свій досвід колегам з України. З УжНУ ми хочемо втілити два проекти – один в галузі філології, інший – у сфері альтернативної енергетики та енергозбереження. Переконаний, що наша співпраця з університетом буде позитивною та матиме логічне продовження».