23.06.2021
1921

В УжНУ відбулася завершальна в навчальному році Вчена рада

У середу, 23 червня, в УжНУ відбулося засідання Вченої ради. На порядку денному була низка важливих питань стосовно освітньої, наукової та організаційної роботи в університеті. Зокрема, Вчена рада затвердила ліміт стипендіатів на призначення академічних стипендій на липень-серпень 2021 року та І семестр 2021/2022 навчального року у розмірі 45% від контингенту студентів, які навчаються за державним замовленням.

Вчена рада також проголосувала за висунення в.о. ректора, доктора медичних наук, професора Володимира Смоланки на вакансію члена-кореспондента Національної академії медичних наук України зі спеціальності «Нейрохірургія» по Відділенню клінічної медицини.

На засіданні розглянули атестаційні справи. Зокрема вчене звання професора по кафедрі хірургічних хвороб отримав Василь Русин та професора по кафедрі німецької філології Ольга  Гвоздяк. Вчене звання доцента по кафедрі наук про здоров’я отримала Вікторія Білак-Лук’янчук. доцента по кафедрі хірургічної стоматології, щелепно-лицевої хірургії та онкостоматології Віра Гелей, доцента по кафедрі інформаційних управляючих систем та технологій Роман  Голомб, доцента по кафедрі стоматології післядипломної освіти з курсом терапевтичної та ортопедичної стоматології Володимир Криванич, доцента по кафедрі інформаційних управляючих систем та технологій Василь Лавер та доцента по кафедрі обліку і аудиту Вікторія Левкулич. Також Вчена рада присвоїла вчене звання доцента по кафедрі стоматології дитячого віку Павлу Майструку, доцента по кафедрі полікультурної освіти та перекладу Наталії Попович, доцента по кафедрі фармацевтичних дисциплін Олесі Симканич, та доцента по кафедрі фізичної реабілітації Ярославу Філаку.

Також торкнулися преміювання переможців конкурсу «Краща монографія 2020 року».  Зокрема, у галузі природничих наук І місце отримала  монографія «Copper and Silver Containing Superionic Conductors: Preparation, Structure and Physical Properties / Міде- та срібловмісні суперіонні провідники: приготування, структура та фізичні властивості: monograph / Ed. by Ihor Studenyak and Vladimir Lisý», видану в Кошицях. ІІ місце – Хірургія гілок дуги аорти: монографія / Русин В.І., Корсак В.В., Кополовець І.І., Берек П.

У гуманітарних науках І місце посіло видання: «Українська Греко-Католицька церква: минуле і сучасне: монографія / Вегеш М., Концур-Карабінович Н., Марчук В., Палінчак М., Голонич Я».  ІІ місце посіли два видання: «Ухаль М.М. Абревіатури в латинській мові: монографія», та» Історія України: Серія 1. Долітописна історія: монографія у 4-х томах» за авторства Сергія Федаки.

ІІІ місце  отримали три видання: «Четверте покоління прав людини: особливості правового регулювання, проблеми та перспективи розвитку в сфері охорони здоров’я: монографія / за заг. ред.: д.ю.н., проф. С.Б. Булеци; д.ю.н., доц. М.В. Менджул»,  «The Chinese threat in the modern international economic relations (social-economic view): collective monograph / Palinchak  Mykola, Korol Marina, Holonic Jan, Posypanko Olga», та «Замки Закарпаття: від Боржави до Тиси (оборонні споруди на Соляному Шляху): монографія / Прохненко І., Жиленко М., Мойжес В.»

Також на засіданні були розглянуті й інші питання, зокрема були рекомендовані до друку наукові видання університету, затверджені кандидатури на призначення іменних стипендій студентам університету за результатами літньої сесії. Наступна Вчена рада вже відбудеться у серпні.