Новини

01.06.2023
1394

В УжНУ відбулася міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Європейські стратегії розвитку: досвід для України»

В УжНУ відбулася міжнародна науково-практична  інтернет-конференція «Європейські стратегії розвитку: досвід для України»

Захід присвячено висвітленню теоретичних і практичних результатів дослідження європейських стратегій розвитку. До участі в роботі конференції долучилися науковці, викладачі вищих навчальних закладів, докторанти, аспіранти, студенти. Конференція входить до Переліку проведення наукових конференцій, сформованого Міністерством освіти і науки України на 2023 р. (лист МОН України від від 13.10.2022 р. No 21/08-3). Конференція відбувається у рамках реалізації УжНУ наукового проєкту за Програмою Єразмус + «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в Ужгородському національному університеті».

Учасників конференції привітали проректор з наукової роботи УжНУ Іван Миронюк, директор Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» Андрій Кудряченко, вчений емерітус Інституту суспільних наук Словацької академії Маріан Гайдош. 

Доповіді на конференції виголосили: Давид ГУБЕНІ, доктор філософії,співробітник Національного архіву в Празі («ДОСВІД СПІВПРАЦІ НАЦІОНАЛЬНОГО АРХІВУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ З ФАКУЛЬТЕТОМ ІСТОРІЇ ТА МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН УжНУ»), Ференц КОЛМАР, повірений Міністра МЗС Угорщини з питань добросусідства, співголова українсько-угорської змішаної комісії по забезпеченню прав національних меншин («ЄДНІСТЬ ЧЕРЕЗ РІЗНОМАНІТНІСТЬ В ЄС ТА КРАЇНАХ-КАНДИДАТАХ»),  проф. Степан ВІДНЯНСЬКИЙ, член-кореспондент НАН України, завідувач відділу історії, міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України, Почесний доктор Ужгородського національного університету («ПРОЦЕС РЕАЛІЗАЦІЇ УКРАЇНОЮ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОМІСІЇ,ОТРИМАНИХ РАЗОМ З НАДАННЯМ СТАТУСУ КАНДИДАТА НА ВСТУП ДО ЄС»), доц. Іван АРТЬОМОВ, директор НН Інституту євроінтеграційних досліджень, академічний координатор проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в УжНУ» («РЕАЛІЗАЦІЯ В УжНУ НАУКОВОГО ПРОЄКТУ З ДОСЛІДЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТРАТЕГІЙ РОЗВИТКУ»), проф. Ігор ТОДОРОВ, Ужгородський національний університет («УКРАЇНА – НАТО: СУЧАСНИЙ СТАН ВІДНОСИН І ПЕРСПЕКТИВИ»), доц. Віталій АНДРЕЙКО, Ужгородський національний  університет («ВІЙНА РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ:ОГЛЯД МЕДІЙНОГО ПРОСТОРУ ЧЕХІЇ ТА СЛОВАЧЧИНИ»), проф. Ольга РУДЕНКО, професор кафедри публічного управління та менеджменту організацій Національного університету «Чернігівська політехніка» («ЄВРОПЕЇЗАЦІЯ СИСТЕМИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ, ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОГО КАДРОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОРІЄНТОВАНОГО НА ЄВРОІНТЕГРАЦІЮ»), проф. Іван ВОВКАНИЧ, доц. Оксана СВЄЖЕНЦЕВА, Ужгородський національний університет («УНІВЕРСИТЕТСЬКІ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ НА ПРИНЦИПАХ ПОЛІТИКИ ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЇ ТА СТІЙКОСТІ»), доц. Ганна МЕЛЕГАНИЧ, доц. Світлана ДЕЛЕГАН, Ужгородський національний університет («СТІЙКІСТЬ ТА СТАЛІСТЬ УНІВЕРСИТЕТІВ УКРАЇНИ ЯК ОСНОВА ДЛЯ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ»), доц. Петро ТОКАР, Ужгородський національний університет («МІГРАЦІЯ ЯК ЧИННИК СОЦІАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ У СУЧАСНИЙ ПЕРІОД ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА СИТУАЦІЮ В КРАЇНАХ ЄС (із практики досліджень проблеми)»).

Загалом було виголошено близько 20 доповідей українською, англійською та чеською мовами.

Важливим аспектом у проведенні конференції була організація та модерація зустрічі у програмі Zoom, де брали участь не тільки представники УжНУ, а також низка провідних науковців та експерти з України, Чехії, Словаччина та Угорщини. 

Підсумки міжнародної науково-практичної інтернет-конференції підбили її організатори – академічний координатор проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в УжНУ» Іван Артьомов, декан факультету історії та міжнародних відносин Віталій Андрейко, директор ТЦЖМ Петро Токар.

За підсумками конференції буде видано збірник наукових праць «Міжнародний науковий вісник» (http://journals.uran.ua/index.php/2218-5348/about), який має міжнародний стандартний серійний номер ISSN, а також сайт на спеціалізованій платформі «Наукова періодика України»; вміщеним у ньому науковим статтям присвоюється цифровий ідентифікатор DOI, він також індексуються в Index Copernicus. У зазначеному збірнику буде опубліковано тексти виступів усіх доповідачів, а також підготовлені тези доповідей інших учасників з проблематики конференції.

 

Категорії: