Новини

29.06.2017
1109

В УжНУ стартували медичні «Карпатські читання-2017»

В УжНУ стартували медичні «Карпатські читання-2017»

Сьогодні, 29 червня в Ужгородському національному університеті розпочалася одна за найважливіших і найцікавіших медичних подій Західного регіону – науково-практична Школа клінічних нейронаук з міжнародною участю «Карпатські читання-2017». Організаторами вже ювілейної, десятої конференції стали Міністерство охорони здоров’я, Ужгородський національний університет, Закарпатський обласний центр нейрохірургії та неврології, а також громадська організація «Українська асоціація боротьби з інсультом».

Освітній проект триватиме упродовж 3-х днів і в його рамках пройдуть панельні дискусії експертів, низка зіркових лекцій, науковий симпозіум, майстер-класи і тренінги від провідних фахівців у сфері нейрохірургії і неврології.

Також у рамках цьогорічних «Карпатських читань» відбулася презентація важливого для української медицини європейського проекту ESO EAST/ Ініціатива ANGELS. Його мета – це об'єднання зусиль фахівців задля вирішення проблем, пов'язаних із наданням кваліфікованої і ефективної медичної допомоги пацієнтам з гострим мозковим інсультом.

Епідеміологія інсульту в Україні невтішна: 100 тис нових випадків інсульту щорічно,  40 тисяч пацієнтів помирає в перший рік, інші поповнюють ряди інвалідів, лягаючи тягарем на плечі родини та держави. Незважаючи на затверджені наказами МОЗ України стандарти лікування при інсульті, результати лікування та відновлення пацієнтів, що пережили інсульт незадовільні. Вражає і середній вік, коли українці та українки стають жертвами інсульту: 62- 64 роки  - це люди працездатного віку.

Реалізація проекту ESO EAST/ Ініціатива ANGELS, який розпочав свою роботу в Україні у 2015 році, дозволить пацієнтам з інсультом отримувати лікування на однаковому рівні з будь-якою країною Європи. За першими підсумками роботи проекту, представники Європейської інсультної організації відзначили спеціальною нагородою Мукачівську районну лікарню. Приємно відзначити, що блок інтенсивної терапії в цій лікарні очолює аспірант кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії УжНУ Віталій Луц. 

Інформаційно-видавничий центр УжНУ  

Категорії: