Новини

25.04.2018
1034

В УжНУ презентували "Літопис факультету іноземної філології "50 років"

В УжНУ презентували "Літопис факультету іноземної філології "50 років"

У середу, 25 квітня, в Ужгородському національному університеті відбулася презентація книги "Літопис факультету іноземної філології "50 років". У видання ввійшли згадки викладачів, документи та світлини, що демонструють шлях факультету та його успіхи.

Презентація розпочалася вступним словом декана факультету іноземної філології Михайла Рошка, який подякував всім присутнім та зауважив, що у цьому літописі зібрані усі тексти, прізвища, фотографії, назви книг та досягнення факультету. «Ця книга – яскравий приклад того, що ми пам’ятаємо історію нашого факультету, її розвиток. Ми пишаємося тим, що нині факультет один із провідних у нашому виші, він виховує справжніх спеціалістів, а на кожній кафедрі працюють фахівці. Однак, ми не маємо права забути те, з чого все починалося, і хто був у витоках. І дуже приємно, що нині ми маємо те видання, яке не соромно показати, і нам справді є чим пишатися» - переконаний Михайло Михайлович.  

Видання літопису стало можливим завдяки злагодженій роботі усього колективу факультету, та кропіткій праці завідувача кафедри класичної та румунської філології Емілії Швед. «Вихід у світ цієї книги присвячений ювілейній даті - 50-ти річчю заснування нашого факультету. Вона ілюструє як із невеличкої структури, що розміщувалась спершу у кількох аудиторіях, утворився потужний науковий осередок. В основу видання лягли матеріали архівних документів, газетних статей, спогади “ветеранів”- колишніх очільників, випускників та матеріали, що надали завідувачі кафедри».

Укладачі видання зазначають, що у зв’язку з тим що назбиралась чимала кількість світлин виникла ідея видання складається з двох блоків - фактажний матеріал про життя факультету та історія факультету у фотографіях. Задум та ідея обкладинки за словами укладача видання належить  професору Мирославі Фабіан.

Не оминув важливої події для факультету і представник від видавництва “TIMPANI”, директор Ярослав Федишин. «Мені було дуже приємно побачити на стенді кілька десятків своїх видань. Хочу зауважити, що працювати із факультетом іноземної філології надзвичайно приємно та легко, адже той матеріал, який планується до друку завжди вичитаний та правильно організований. Тому, я переконаний, що це не остання наша спільна презентація»  – зауважив пан Ярослав.  

Не залишилися байдужими і ті викладачі, котрі були у витоків сучасного факультету - тодішньої кафедри, зокрема, запрошена до слова, колишній викладач факультету Ірина Уварова: «Цей день є величезною подією в історії факультету, через те що, ми працювали в часи коли не було хороших підручників та необхідної довідкової літератури. Я вважаю, що сучасному поколінню пощастило у багатьох аспектах. Все зроблене не забудеться, а завдяки виходу літопису залишиться зафіксоване в історії назавжди».

Захід відвідало чимало викладачів та студентів вишу. Також не оминув презентації колишній декан, нинішній завідувач кафедри французької мови та літератури Степан Бобинець, який відзначив проведену кропітку роботу з наявним фактичним матеріалом, відбором документів та фотографіями.

Факультет іноземної філології УжНУ не перший, який започаткував видання подібних літописів. Зокрема такими публікаціями можуть пишатись такі  факультети як: математичний, хімічний та історичний.

Ужгородський національний університет вкотре демонструє, що рухаючись вперед необхідно пам’ятати про історію та витоки кожного факультету, та цінувати багаторічний вклад у формуванні сучасного стану вишу.

 

 

Максим Грежинець,

для Інформаційно-видавничого центру УжНУ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорії: