Новини

19.11.2018
2604

В УжНУ ініціюють створення волонтаріату

В УжНУ ініціюють створення волонтаріату

В Ужгородському національному університеті ініціюють створення волонтаріату, до діяльності якого зможуть долучитися небайдужі студенти, викладачі, випускники та адміністративні працівники вишу. Установі збори спільноти відбудуться 5 грудня,  у день, коли у всьому світі святкують міжнародний день волонтера.  

Ініціатором створення  волонтаріату стала керівник Центру сталого розвитку, доцент Ганна Мелеганич. Вона розповідає про причини заснування спільноти: «Протягом своєї діяльності я зустрічаю людей, яким не байдуже, які хочуть робити добрі речі. Але часто вони не знають один одного, відтак не контактують. Тому є потреба координувати студентів та викладачів, які є небайдужими, до довкілля, суспільної допомоги, але які не займаються цим професійно. При чому до волонтерства в університеті долучатимуться викладачі й студенти, які в спільноті будуть на рівних умовах. Найпершою акцією ми плануємо відвідати сиротинці, потім будемо розширювати перелік сфер, якими займатиметься спільнота».

Волонтаріат передбачатиме значну кількість напрямків у культурній, спортивній, громадській та інших сферах. Також є значна кількість проектів, можна буде брати участь в міжнародних програмах, літніх школах, бути залученим до волонтерства за кордоном.

Щоб долучитися до волонтаріату в УжНУ слід заповнити онлайн анкету5 грудня відбудуться Установі збори волонтеріату, на які будуть запрошені всі, хто заповнив анкету та будуть визначені основні напрямки роботи волонтаріату в УжНУ, обрані координатори по цих напрямках. Також вже розроблене положення  про нотаріат, всі хто заповнять анкету можуть з ним ознайомитися.

Участь у волонтерській діяльності є позитивом для студентства й у плані отримання стипендій, оскільки додаткові бали зараховуються саме за громадську діяльність, в рамках волонтерства буде можливою участь в багатьох програмах  стажування.

«Є багато наукових досліджень, які свідчать, що люди які роблять добро -  живуть довше та щасливіше» - переконана Ганна Мелеганич та запрошує долучитися до спільної волонтерської справи в УжНУ.

 

 

Олексій Шафраньош

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: