В УжНУ читали програми кандидатів на пост Президента України

У березні українці обирають Президента. Ознайомитися з передвиборчими програмами кандидатів, порівняти їх запропонували студентам  ВГО «Інститут “Республіка”» у партнерстві з Ресурсним центром зі сталого розвитку УжНУ та за підтримки Національного демократичного інституту (НДІ). У урамках засідання Клубу активної громади організували захід для ужнівців «Читаємо програми кандидатів на пост Президента України».  Модераторами заходу є - канд.пол.наук, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ганна Мелеганич та регіональний координатор Інституту “Республіка” Микола Яцков. Вже відбулося три такі засідання - два у студпросторі «АураАкадеміка» та один на факультеті історії та міжнародних відносин.

Нині Україна перебуває в розпалі передвиборчої лихоманки. Звідусіль лунають гасла, заяви, обіцянки, звинувачення…  Як громадянину не потонути в океані популізму? Необхідно уважно досліджувати передвиборчі програми кандидатів у Президенти.

Це важливо, аби зрозуміти, які цілі ставить перед собою кандидат, наскільки вони відповідають інтересам громадян України та чи демонструє кандидат чіткі механізми їх потенційного досягнення. З програм ми можемо дізнатись про рівень цілеспрямованості кандидата - наскільки чіткою є його візія України в майбутньому, наскільки він свідомий щодо обов’язків і меж конституційних повноважень Президента України.

Детальний аналіз програм важливий одразу з кількох причин -  він підніме рівень політичної культури громадян, а з іншого боку - змусить кандидатів більш відповідально ставитись до своїх програм і обіцянок в майбутньому. Більшість кандидатів у Президенти не є новачками у політиці - вони, або їх політичні сили, уже брали участь у Президентських та Парламентських виборах, уже писали програми та уже мали досвід їх виконання/не виконання. Перш ніж робити свій вибір, громадянин має прочитати програму, з якою йде кандидат, проаналізувати її на адекватність/відповідність інтересам громадян України/Конституції/здоровому глузду та порівняти з попередніми обіцянками, щоб по-перше, зробити обґрунтований вибір на дільниці, а по-друге, убезпечити себе від помилок чи їх повторення.

Сьогодні окрім чіткого опису своїх подальших дій на посаді, часто кандидати додають  до програм обіцянки, які навряд чи будуть ними виконані під час своєї Президентської каденції з різноманітних причин. Програми деяких кандидатів збирають повне “бінго” або “флеш рояль” з різних видів популізму. На Засіданні Клубу Активної Громади пропонуємо повправлятись в їх розпізнаванні.

Обговорення програм натренує  критичне мислення, зробить “щеплення” від абстрактних обіцянок, дозволить тверезо і незаангажовано подивитись на кандидатів у Президенти України, побачити, чи відповідають інтереси кандидата Вашим інтересам як громадянина України, аби чітко та незалежно вирішити для себе, за кого Ви віддасте свій голос.

Ще є можливість всім бажаючим потрапити на четверте і останнє засідання, яке відбудеться:

22.03.2019 0 17.30 за адресою  вул. Університетська, 12А, (гуртожиток №4, 6 поверх, студпростір АураАкадеміка)

За інформацією Ресурсного центру зі сталого розвитку УжНУ