01.06.2021

УжНУ посів високе 13 місце серед кращих університетів України у рейтингу "Топ-200 Україна 2021»

УжНУ посів високе 13 місце серед кращих університетів України  у рейтингу "Топ-200 Україна 2021»

Центр міжнародних проєктів "Євроосвіта" оприлюднив академічний рейтинг закладів вищої освіти України "Топ-200 Україна 2021". Ужгородський національний університет отримав високе 13 місце серед кращих українських вишів.

При складанні цьогорічного рейтингу експерти враховували сучасні тенденції розвитку вищої освіти в Україні і світі, яка зазнає глибинних змін, у тому числі в результаті впливу пандемії COVID-19.  Також, як зазначають організатори рейтингу, для забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності і незалежності ранжування університетів  використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, викладені на веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ.

Загальна оцінка університетів базується на сукупності таких показників:

- академічна діяльність (позиція університету в міжнародному рейтингу QS World University Rankings);

- науково-видавнича діяльність (позиція університету в міжнародному рейтингу Scopus)

- оцінка науково-дослідницьких досягнень університетів через порівняння їх інтернет-сайтів (позиція університету в міжнародному рейтингу Webometrics);

- міжнародна діяльність (участь в програмах Erasmus+ Європейського Союзу);

- цитованість наукових праць вчених університету (Nature Index);

- якість представлення та популярність ЗВО у Інтернет-просторі на основі незалежних вебометричних показників (UniRank);

- якість підготовки (результати Всеукраїнських студентських олімпіад і конкурсів наукових робіт);

- навчально-наукова робота (Премії Президента України та Верховної Ради України для молодих вчених);

- винахідницька діяльність (кількість отриманих патентів вченими університету в 2020 р.).

- привабливість університету для абітурієнтів (середнє зважене значення для рейтингів ЗВО за кількістю поданих заяв абітурієнтами та середнім конкурсним балом в 2020 році).