Новини

09.11.2018
1587

УжНУ отримав доступ до Scopus та Web of Science

УжНУ отримав доступ до  Scopus та Web of Science

Цьогоріч доступ до міжнарордних баз данних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету отримають вдвічі більше вишів та наукових установ Міністерства освіти і науки України, ніж минулого. Доступ до наукової бази Scopus отримають 135, а до Web of Science – 105 вищих навчальних закладів та наукових установ, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки. Зокрема, Державний вищий навчальний заклад “Ужгородський національний університет” матиме доступ до обох баз даних. Відповідний наказ МОН  № 1213 від 06.11.2018 року “Про надання доступу вищим навчальним закладам і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз даних” був опублікований, 8 листопада 2018 року, на сайті МОН.

“Влітку ми оголосили відбір для вишів та наукових установ МОН на другий цикл передплати за кошти держбюджету до Scopus та Web of Science.  Щоб отримати доступ, заклад мав відповідати низці критеріїв. Загалом нам надійшло 148 заявок, з яких 13 – не від наших установ. Із 135 заявок від закладів МОН понад 100 отримали високі бали і матимуть підключення одразу до обох баз. Для порівняння – торік тільки 29 установ отримали доступ і до Scopus, і до Web of Science”, – розказав генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Водночас він наголосив, що МОН уважно стежить за тим, як підключені за кошти бюджету установи користуються базами. І така статистика здебільшого є позитивною: українські науковці стали вп’ятеро частіше користуватися Scopus та Web of Science.

  Scopus — бібліографічна  і  реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях та є однією зі складових інтегрованого науково-інформаційного середовища SciVerse. База даних індексує наукові журнали, матеріали конференцій та серіальні книжкові видання.

  Web of  Science —  платформа, на  якій розміщено бази наукової літератури і патентів. Web of Science охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.В Web of Science індексуються видання як традиційної бізнес моделі, так і журнали  відкритого доступу. Платформа володіє вбудованими можливостями пошуку, аналізу та управління бібліографічною інформацією.

  Починаючи із 2015 року ДВНЗ  “Ужгородський національний університет” здійснює преміювання науковців  університету за публікації у виданнях, що входять у міжнародні наукометричні бази даних Scopusта Web of Science.

  З повним переліком університетів та наукових установ МОН, яким надано доступ міжнародних баз даних Scopus та Web of Science, можна ознайомитися за посиланням.

 

Науково-дослідна частина

 

Категорії: