Новини

19.12.2018
1332

Центру ґендерної освіти - 15 років!

Центру ґендерної освіти - 15 років!

У вівторок, 18 грудня, відбулося святкування 15 річниці Центру ґендерної освіти при Ужгородському національному університеті. Центр був заснований у 2003 році при кафедрі педагогіки та психології Ужгородського національного університету, за підтримки Програми рівних можливостей Програм розвитку ООН в Україні, Державного комітету України у справах сім’ї та молоді та Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації. З 2006 року центр діє як структурний підрозділ УжНУ. За час діяльності центр став відомим далеко за межами області, а його здобутки з успіхом використовуються в Україні.

Вітали з річницею центру проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Мирослава Лендьел,  керуюча справами виконкому Ужгородської міськради, заступниця голови ради громадської організації «Ужгородська міська організація Спілки жінок України» Олена Макара та начальниця управління економіки й стратегічного планування Ужгородської міської ради Ольга Травіна, друзі та партнери центру.

На початку зустрічі проректор Мирослава Лендьел зазначила: «Ці 15 років проминули як один момент, дуже важливо, що центр розвивається,  має значні здобутки на загальноукраїнському рівні, діє неформально, використовуючи нові та цікаві методи роботи. Хочу вам побажати й подальшого розвитку, бути молодими та вірити в себе!»

Керівниця  центру ґендерної освіти Маріанна Колодій розповіла про основні етапи розвитку центру, проекти, які були ним започатковані. «Серед перших наших здобутків – бібліотека з ґендерної тематики, яка постійно поповнюєься, «ґендерний промінь» - збірник студентських науково-дслдіжницьких робіт, «Ґендерне обличчя   Закапатської області» - збірник статистичної інформації а також навчальні дисципліни «Ґендер і політика». Чимало речей, які ми започаткували потім були реалізовані й в інших регіонах України. Так, фотоконкурс «Оголошуємо тендер на ґендер» було перебрано як своєрідна франшиза багатьма центрами в Україні, акцію «Бузкова стрічка» проводять різні організації та установи, я дуже тішуся, адже  це є  знаком солідарності у боротьбі з ґендерним насильством» - зазначила Маріанна Колодій.

В ході зустрічі, згадали становлення ґендерної політики на Закарпатті, проекти центру, зокрема проведення заходів із ґендерного спортивного орієнтування, найвисокогірніші тренінги, відповідальне батьківство, школу підготовки до шлюбу, виявлення сексизму в рекламі тощо. Окреслили й те, чим живе Центр ґендерної освіти сьогодні.

 

 Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: