02.06.2020
1966

Кава із деканом/кава зі студентом: топ-5 причин, чому варто вступати на інженерно-технічний факультет

Сьогодні – вівторок, а це означає, що настав час для нашої традиційної рубрики! Сьогодні ми дистанційно п’ємо каву та говоримо про переваги вступу на інженерно-технічний факультет УжНУ. Отож вперед!

Володимир Карпович, студент 1 курсу магістратури, голова студентської ради факультету:

1. Саме тут ви здобудете професію своєї мрії, вибирати майбутню спеціальність є з чого! Якщо Вам не дає спокою невирішена задача і маєте бажання створювати, моделювати, вдосконалювати, конструювати, будувати чи програмувати, то відповідь очевидна – ви майбутній ІНЖЕНЕР!

2. Чудовий професорсько-викладацький склад. Досвідчені та висококваліфіковані викладачі та співробітники факультету завжди вислухають, допоможуть, порадять, підкажуть.

3. Висока якість навчання. Лекції – цікаві, практичні заняття – корисні, лабораторні роботи – пізнавальні. Наш факультет має одну з найкращих матеріально-технічних баз, добре оснащені лабораторії, сучасні комп’ютерні класи.

4. Хороші випускники завжди знайдуть собі роботу за фахом. Співпраця з роботодавцями під час презентацій, навчальних екскурсій та виробничих практик сприяє тому, що практично всі старшокурсники факультету вже працевлаштовані.

5. На ІТФ Вас чекає насичене, веселе, безтурботне та яскраве студентське життя. Щорічно ми проводимо такі традиційні заходи, як «Посвята в першокурсники», «День інженера», «Кубок декана з футболу» та багато інших. Сумно точно не буде!

Іван Туряниця, декан, кандидат фізико-математичних наук, доцент, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки:

1. Світ невпинно рухається вперед і саме інженери є тією силою, яка  рухає прогресом, змушуючи світ змінюватися. Професія інженера багатогранна, тому фахівець цієї сфери уміє поєднувати винахідництво, наукові та математичні знання для знаходження нових рішень технічних проблем.

Інженерна діяльність не легка, але цікава та захоплююча. Головне у професії інженера –  придумувати та створювати новітні технологічні рішення, які будуть приносити користь для людей та оптимізувати уже існуючі технології.

Отримати якісну освіту у галузі інженерії можна саме на інженерно-технічному факультеті.

2. Інженерно-технічний факультет проводить набір абітурієнтів для вступу на п’ять важливих для економіки регіону спеціальностей:

123 Комп’ютерна інженерія (освітня програма - Комп’ютерні системи та мережі);

131 Прикладна механіка (освітня програма - Технологія машинобудування);

151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології (освітня програма - Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології);

171 Електроніка (освітня програма - Електронні системи);

192 Будівництво та цивільна інженерія (освітня програма - Міське будівництво та господарство).

3. Для підготовки висококваліфікованих випускників на факультеті створені всі необхідні умови: високий рівень професорсько-викладацького складу, добре розвинена сучасна матеріально-технічна база, достатнє навчально-методичне забезпечення, функціонують навчальні лабораторії, оснащені сучасним обладнанням та комп’ютерною технікою із підключенням до мережі Інтернет.

При виконанні курсових робіт і проектів та проходженні виробничих практик кафедрами використовується матеріально-технічна база підприємств області, на яких є унікальне сучасне європейське обладнання.

4. Відповідно до вимог, що висуває розвиток сучасного рівня техніки, фундаментальні знання, здобуті студентами, потребують неперервного поповнення з врахуванням новітніх технологій. Науково-дослідна робота студентів в цьому плані є ефективним засобом для вирішення цієї задачі.

Студенти факультету представляють свої дослідження на всеукраїнських та міжнародних конференціях студентів, аспірантів та молодих вчених, публікують результати досліджень в спеціалізованих науково-технічних виданнях. Кращі студенти беруть участь в конкурсах студентських наукових робіт, олімпіадах, на яких щорічно нагороджуються дипломами різних ступенів.

5. Як показує практика, інженер може працювати практично в будь-якій галузі та на будь-якій посаді. Високий рівень знань випускників ІТФ з електроніки, механіки, будівельних конструкцій, комп’ютерних технологій, систем автоматизованого проектування сприяє їх успішному працевлаштуванню в організаціях, які займаються розробкою програмного забезпечення,  відділах радіоелектроніки, захисту інформації, управління виробництвом, логістики, будівельних організаціях, на найсучасніших підприємствах області «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед», ПрАТ «Єврокар», УАП ТОВ «Фішер-Мукачево», «Ядзакі Україна», ТОВ «Флекстронікс»,  «Genterm», ТОВ «Металворкс» та ін.

розмову вів Олексій Шафраньош