Новини

16.06.2020
17632

Кава із деканом/кава зі студентом: топ-5 причин, чому варто вступати на стоматологічний факультет

Кава із деканом/кава зі студентом: топ-5 причин, чому варто вступати на стоматологічний факультет

Наша кава у вівторок продовжується;) Чому варто поступати на стоматологічний факультет і які перспективи чекають на вступників – про це наша розмова з деканом,  доктором  медичних наук, професором Євгеном Костенком та  студентом Михайлом Ньорба-Бобиковим.

 

 Михайло Ньорба-Бобиков, студент 2 курсу стоматологічного факультету :

 «Якщо медицина не сниться, тобі нема чого в ній робити,»  - каже декан стоматологічного факультету, д.мед.н., професор Є.Я. Костенко. А якщо медицина сниться і ти обираєш фах стоматолога, то знай, що тобі доведеться працювати на всі 100%, пройти жорстку систему КРОК… І якщо ти все ще прагнеш реалізувати свою мрію «бути стоматологом», то тобі справді сюди, на стомат, а якщо ти ще хочеш здобути освіту в cучасному європейському стилі, то тобі тільки до Ужгородського національного університету.  

 1. Європейське  місто. Ужгород - центр регіону, що  знаходиться на кордоні чотирьох країн Євросоюзу, що не може не позначитися на свідомості сучасної людини: історія, архітектура, побут тощо. Маленьке, компактне, затишне, пронизане ароматом кави, красиве європейське місто. Навіть добре, що місто – маленьке, бо, проспавши вранці, встигаєш добігти на лекцію давньою австрійською бруківкою. Зняти втому допоможе прогулянка найдовшою в Європі липовою алеєю, посадженою майже століття тому чеськими ботаніками… Та й голодним студентом не будеш (чеські кнедлики з «омачкою», словацька «страпачка», угорський бограч)… і, звичайно, запашна закарпатська  кава.

 2. Європейський  стиль. Елітний факультет УжНУ – стоматологічний. Функціонує з 2006 року. Триповерхова новобудова. Не дивно, що факультет має необхідну (у сучасному значенні цього слова) матеріально-технічну базу: європейське устаткування, власні лабораторії та клініка, фантомні класи та комфортні аудиторії; застосовуються інноваційні технології (комп’ютерне моделювання, цифрова стоматологія) та багато чого іншого. Освітні програми структуровані до європейських.

 3. Європейський рівень. Я прагнув бути стоматологом з дитинства. Часто спостерігав за роботою багатьох вишів (в одних подобалась одне, в інших – друге…) Я обирав…  На прохання батьків подав документи в УжНУ. На другий рік навчання я зрозумів, що вибір був правильний. Бо ніби вступив до всіх вузів, що колись обирав, водночас. Не віриш? Промонітор викладацький штат кафедр стоматологічного факультету УжНУ і ти побачиш, що на мегаорганізованих і крутих кафедрах працюють науковці, найкращі випускники різних вишів. І кожен з них долучився до створення сучасного, авангардного стоматологічного факультету!

Тож і не дивно, що наші студенти виборюють призові місця на всеукраїнських та міжнародних конкурсах, конференціях, конгресах, форумах…

 4. Європейське обслуговування. Тебе підготують до самостійної роботи лікаря-стоматолога, зорієнтованого на європейські стандарти в  обслуговуванні пацієнтів на базі стоматологічної клініки УжНУ. З власного досвіду знаю, що сюди звертаються із найтяжчим захворюванням. Тут лікарі-практики (які водночас є доцентами та професорами) здатні надати якісну медичну допомогу, ну і, звичайно, навчать цьому своїх учнів. У найкращих студентів є можливість проходити  виробничу практику на базі клініки «Петрамед» у м. Чадца (Словаччина) та   м.Дебрецен (Угорщина).

 5. Європейська співпраця. На європейський рівень тебе підніме команда ініціативних студентів-стоматологів: студентське самоврядування , студентське наукове товариство (СНТ), студентські наукові гуртки (СНГ), команда веселих і кмітливих (КВК)… З 2012 року ми є членами Європейської асоціації студентів-стоматологів. В УжНУ є можливість обміну досвідом з студентами європейських університетів: програми «Horizon2020», «Erasmus+»…

Отже, обирай сучасний стоматологічний факультет УжНУ, звичайно, «…якщо медицина тобі сниться».

 

Євген Костенко, декан факультету:

Якщо б мене спитали: «Чому обираю стоматологічний факультет Ужгородського національного університету?», то я б сказав буквально декілька речей:

1. Якщо Ви заглянете у список випускників факультету, які нострифікували свій диплом у ЄС та працюють стоматологами – то лідером серед українських стоматологічних вишів є саме цей факультет ДВНЗ «УжНУ». Так склалось завдяки декільком факторам. Перш за все, це якісна освіта та застосування програм ЄС. Освітньо-кваліфікаційна програма нашого  факультету орієнтована на іспити та предмети країн ЄС, таких як: Чехія, Словаччина, Німеччина, Угорщина, Польща. Це дало змогу застосувати у нашій практиці додаткові предмети, що дають змогу рівносильності кредитів із іншими європейськими вишами, що і стало головним чинником у можливості працювати нашим випускникам у Євросоюзі.

 2. Також провідний вплив має і атмосфера. Це атмосфера не тільки стоматологічного факультету, а, я сказав би, атмосфера університету. Та і атмосфера самого Ужгорода, безумовно, студентського міста.

3. Третім чинником є можливість навчатись творчо. Мій власний підхід полягає у тому, що я хотів би, щоб  викладачі відносились до студентів так, ніби вони самі були б студентами.

4. Налаштовувати творчий процес на факультеті серед студентів, викладачів, наукових шкіл факультету є надзвичайно складним процесом, і в своїй роботі ми цінуємо здобутки підопічних та намагаємось допомогти кожному студенту у освоєнні як професійних, так і наукових вершин.

5. Головне - не забувати, що студентські роки завжди будуть найкращими у житті будь-якої людини, і саме тому варто їх провести у місті, де кожен тим чи іншим чином пов'язаний з Ужгородським національним університетом.

Бажаємо випускникам шкіл успіхів при складанні ЗНО та чекаємо на стоматологічному факультеті!

 

 

Олексій Шафраньош,

Інформаційно-видавничий центр

 

 

Категорії: