Новини

25.10.2022
863

Студенти УжНУ розмірковували про успішну професійну реалізацію під час “Дня кар’єри ЄС: Ужгород”

Студенти УжНУ розмірковували про успішну професійну реалізацію під час “Дня кар’єри ЄС: Ужгород”

З 25 по 26 жовтня в УжНУ триватимуть заходи в рамках «Дня кар’єри ЄС: Ужгород». Ця подія щорічно відбувається в стінах університету спільно з Інформаційним центром ЄС. Студентська молодь зможе долучитись до панельних дискусій та тренінгів, які стосуються інтеграційних процесів України до ЄС, сталого розвитку, міжнародної студентської мобільності, soft skills, бізнесу під час війни та іншого. А допомагатимуть їм у цьому професіонали зі сфер освіти й науки, влади та бізнесу.

Відкрив захід проректор УжНУ Ігор Король: “Кар'єра - це те, що супроводжує нас все життя. Кожна людина прагне бути щасливою та реалізованою. І тому Ужгородський національний університет приділяє цьому особливу увагу. Ми розглядаємо університет як місце, яке повинно стати для вас трампліном чи злітною смугою в успішне майбутнє. Кожен з вас, здобуваючи освіту, закладає підвалини своєї кар’єри. Тож ці дні ми присвятимо  різним аспектам успішного кар’єрного зростання”. 

Також привітала учасників Вікторія Давидова, радниця з питань преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні: “Дуже непросто в такі трагічні часи говорити на “мирні” теми, проте продовжувати виконувати свою роботу  дуже важливо. Тож хочу висловити вдячність УжНУ, що попри все ви змогли організувати ці заходи. І  дуже приємно бачити людей, які залишаються на своїх робочих місцях і підтримують з нами зв'язок. Зараз як ніколи необхідно консолідуватися й робити все необхідне для перемоги. Всупереч всім викликам, для теперішньої молоді з’являється багато можливостей для кар’єрного розвитку, зокрема ЄС фінансує чимало проєктів, яких ставатиме дедалі більше”.

 

Модератором виступив Віталій Андрейко, канд. іст. наук, в.о. декана факультету історії та міжнародних відносин: “Наша співпраця з Інформаційним центром ЄС триває не один рік. І нещодовно в Києві була високо оціненою. Ті можливості, які відкриваються для наших студентів у рамках реалізації проєктів ЄС, є, безперечно, на часі. Тож насамперед сьогодні ми проведемо панельну дискусію: «Україна – ЄС: інтеграція у статусі кандидата на членство».

У рамках цієї дискусії для студентів виступив з доповіддю про актуальний перебіг процесу вступу України до ЄС Денис Черніков, менеджер проєкту “Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні": “Передусім хочу зазначити, що ми дуже цінуємо співпрацю з Ужгородським національним університетом і радий вітати всіх присутніх. З моменту схвалення заявки на членство, існує чітка позиція лідерів європейських інституцій про те, що вони хочуть бачити Україну в ЄС. Проте для цього потрібно реалізувати  чітку стратегію, яка полягає в розбудові ринкової економіки, ліквідації корупції та створення інвестиційних можливостей. Зараз ЄС готує велику програму відновлення України. Для цього буде створено спеціальний механізм. Це унікальна ситуація в історії ЄС, яка свідчить про те, що Україна близька до євроінтеграції, як ніколи раніше”.

Олександр Пацкан, заступник голови Закарпатської ОДА, розповів студентам про важливість цифрових навичок у побудові кар’єри: “Україна є сьогодні одним із лідерів цифрового розвитку,  цифрових трансформацій і цифровізації в Європі. У цьому щоразу переконуються європейські колеги під час зустрічей з нашими делегаціями. Чого вартує тільки один додаток Дія. Натомість Закарпатська область є одним із лідерів цифровізації в країні - входить в десятку областей. Безперечно, всі процеси цифровізуються: як бізнес, так і освіта. Тому важливо постійно підвищувати свої цифрові навички, адже це точно те, що стане вам в пригоді як зараз, так і в майбутньому”.

Тетяна Бутурлакіна, канд. екон. наук, директорка Центру кар’єри УжНУ зазначила, що сьогодні Україна для світу - це бренд. А завдяки викликам, які нас спіткали, ми стали як ніколи адаптивними і стресостійким. І ми повинні цим користуватися: “Освіта - це дуже важливо. Особливо зараз і особливо для нас. Філологи і перекладачі - це ваш час. Величезний обсяг інформації, який потребує фахового, грамотного і професійного підходу. Не менш важлива в цьому ключі є інформаційна гігієна та  безпека, а це великий пласт для роботи журналістів. Мова - це зброя, а слово - інструмент впливу. І ми усвідомлюємо це як ніколи. Очевидно, що ринок потребуватиме інженерів, архітекторів, фахівців енергетичної галузі. Тому ці галузі будуть знаходиться в пріоритеті ще довго, адже перед нами стоїть відбудова країни. І важливо вирішувати всі питання за допомогою інноваційних підходів. Зараз як ніколи на часі ваші стартапи,  ідеї та проєкти”. 

Також у цій панельній дискусії виступили: регіональний представник SoftServe в м. Ужгород, член правління Закарпатського ІТ кластеру Олександр Мерявчик, журналіст Роман Сов'як,  д-р іст. наук, професор Ігор Тодоров, канд. соц. наук, заступник декана факультету історії та міжнародних відносин Олеся Бенчак. 

Окрім цього, тренінги, лекції та дискусії для студентів підготували директорка Центру сталого розвитку УжНУ Ганна Мелеганич, ментор  SoftServe IT Academy, начальниця відділу міжнародних зв’язків УжНУ Оксана Свєженцева, заступниця декана факультету історії та міжнародних відносин, канд. іст. наук Вікторія Бондаренко, керівниця центру підтримки підприємців Дія. Бізнес в Ужгороді Леся Кейнер.

 

 

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: