Новини

24.02.2022
557

Студенти УжНУ долучились до проєтків «ActitOut» та «LevelApp» та провели незабутні дні в Польщі

Студенти УжНУ долучились до проєтків «ActitOut» та «LevelApp» та провели незабутні дні в Польщі

Студентам Ужгородського національного університету надається чимало можливостей для участі у програмах академічної мобільності. Це програми підтримані європейськими фондами, міжурядовими програмами та міжуніверситетськими договорами. Серед фондових найпопулярнішими залишається Erasmus+. Завдяки подібним проєктам, студенти УжНУ можуть подорожувати з користю у різні куточки світу. Під час зимових канікул студенти Ужгородського національного університету не нудьгували і долучились до волонтерських проєктів «ActitOut»та «LevelApp», фінансованих програмою Erasmus + Youth Exchange. У рамках реалізації цих проєктів учасники отримали нагоду на волонтерських засадах провести тиждень у польському місті Ряшів, щоб здобути досвід, знайомства та спробувати щось нове.

Спочатку відбувся міжнародний обмін в рамках проєкту «ActitOut». Він був націлений на сприяння особистісного розвитку молодих людей з 5-ти європейських країн: Вірменія, Польща, Словаччина, Україна, Угорщина та створення короткометражного фільму кожною командою волонтерів. Представниками Ужгородського національного університету стало 5 учасників. Міжкультурний обмін, спільні обговорення та дискусії на сучасні теми стали платформою пошуку актуальних тем для фільму та вільного самовираження молоді. Студенти УжНУ радо поділилися враження про свою творчу поїздку.

Артур Пенцак, студент 4 курс факультету історії та міжнародних відносин:

«Що ж, насамперед, я б хотів висловити вдячність УжНУ за прекрасну можливість нового досвіду та організацію нашої подорожі. Також хотілося б подякувати польським колегам за гостинність, їх команда справилась зі своїм завданням на всі 100%.

Щодо проєкту, то це були чудові 7 днів в польському місті Rzeszów. За допомогою інтернаціональної співпраці, ми змогли сповна  відчути атмосферу міста. Особисто я отримав величезну кількість нової інформації й досвіду в сфері фільмографії, що залишило досить приємний відбиток на тлі цієї подорожі.

Загалом проєкт був наповнений спілкуванням, культурним обміном, цікавими дискусіями з нашими колегами з Вірменії, Словаччини, Угорщини, Казахстану та Польщі. Ми провели час у компанії неординарних особистостей, і, підсумовуючи все вищесказане, я вдячний організаторам за цей проєкт, і хотів би ще неодноразово відчути себе частиною таких заходів».

Ігор Кіраль, студент  4 курсу факультету історії та міжнародних відносин:

«Ми перебували в Ряшеві з 19-го по 27-ме січня. Основним нашим завданням було створення аматорського фільму на тематику, пов’язану з 17 цілями сталого розвитку. Організатори оплачували нам дорожні витрати і організовували для нас сніданки, обіди і «кавові перерви», також нам було виділено кошти на  вечері, які ми обирали вже самостійно, кожен на свій смак. Проживали в хостелі INPRO, що знаходився на залізничній станції. Проте це не було мінусом, через хорошу звукоізоляцію та його розташування від центру міста в 10-ти хвилинній пішій доступності.

Конкретно на створення основного фільму ми отримали два дні.  Також нам читали лекції і на початку поїздки для закріплення матеріалу про виставлення світла та наповненості «картинки», ми спільно створили одну короткометражку. А більшість часу нам було надано для себе, а саме: знайомство з містом та культурою, відпочинку і культурного обміну з учасниками проєкту з інших країн.

Безперечно, цей проєкт збагатив наш кругозір і дав кожному розвинути в собі нові вміння та навички. Хочу висловити подяку організаторам та відділу міжнародних зв’язків УжНУ за можливість стати частинкою проєкту».

Юлія Стойка,студентка 2 курсу факультету міжнародних економічних відносин:

«Це був мій перший досвід обміну за програмою Erasmus +. У мене склалися позитивні враження! Протягом тижня ми зустрічалися на неформальних «уроках», брали участь у кількох розмовних клубах та разом з командою пробували зробити свій перший «кіношедевр». А ще у нас було достатньо вільного часу для спілкування. Звичайно, це гарна можливість дізнатися про життя молоді з інших країн та сучасні виклики, до яких вона небайдужа. Я б не подумала, що в нас є стільки спільних проблем, хоч ми проживаємо в різних країнах.

Єдиний мінус – це був холод, оскільки поїздка випала на зиму, і ніяк не вдавалося пізніми вечорами прогулятися вуличками Ряшева. В усьому іншому табір був чудово організований та продуманий».

 

Основною метою другого проєкту "LevelApp" (Erasmus + Training) було вдосконалення здібностей та навичок волонтерів у сфері новітніх технології. В епоху діджиталізації та соціальних медіа утримувати увагу та зацікавленість молоді на тривалий період є справжнім викликом. Тож професіоналам, які займаються з молоддю, необхідно отримувати нові знання та вдосконалювати навички у роботі з новітніми технологіями та впроваджувати їх як постійний елемент в повсякденній роботі. Для обміну було відібрано 20 молодих людей з 7-ми різних країн: Вірменія, Польща, Словаччина, Україна, Греція, Молдова та Польща. Представляти Ужгородський національний університет відправився Михайло Товтин, студент 3 курсу факультету інформаційних технологій:

«Це був незабутній досвід! Кожного дня ми дізнавалися щось нове: від застосунку для створення квестів Actionbound, який може бути надзвичайно корисним для ознайомлення з новою місцевістю, до вебсайтів, як-от Padlet, що може слугувати чудовим засобом для наочного вивчення нових місць. Волонтери були надзвичайно дружні та професійні, завжди допомагали та давали поради. Студентський хостел, у якому ми жили, такожбув чудовим: все чисто, тепло, зручно. Кожного дня нам давали різноманітні страви на обід, тому і харчування було на хорошому рівні.

Але найкращою частиною стали люди. Було дуже цікаво познайомитися зі студентами з різних куточків світу: від Угорщини до Нігерії. Всі були дуже відкритими та привітними, ми справді подружились. Щовечора ходили кудись, тому не було часу нудьгувати! Та й місто мені дуже сподобалось: гарна архітектура, розвинута інфраструктура та все, що потрібно, для комфортного проживання. Крім цього, в один із днів у нас було дві екскурсії. Одна до замку у сусідньому містечку, а інша до підземних шляхів під Ряшевом. Таким чином, я на всі 100% задоволений тим, що взяв участь, та рекомендував би всім спробувати!».

 

 

За інф. відділу міжнародних зв’язків УжНУ

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: