Новини

01.04.2017
1190

Студенти та викладачі УжНУ долучилися до акції «Закарпаттю – чисте довкілля»

Студенти та викладачі УжНУ долучилися до акції «Закарпаттю – чисте довкілля»

Першого квітня студентська громада Ужгородського національного університету взяла участь в акції «Закарпаттю – чисте довкілля». Сьогодні студенти та викладачі вишу займалися приведенням в належний стан прилеглих територій факультетів та прибиранням аудиторних приміщень.

Суботнього ранку біля «зеленого» та «жовтого» корпусів університету, що знаходяться на вулиці Заньковецької, 89 та 89а, багато студентів та викладачів особистим прикладам демонструють небайдужість до проблеми забруднення навколишнього середовища.

Студентка першого курсу магістратури за спеціальністю «Менеджмент» Надія Піскор розповідає, що вже не вперше бере участь у подібних акціях. «Насамперед ми хочемо показати не тільки студентам, а й жителям міста, що оберігати природу є одним з ключових завдань нашого життя. Адже природа - це частинка нас самих, і вона несе не тільки естетичне задоволення, але й виконує багато важливих функцій, зокрема дає нам кисень та оберігає від стихійних лих. Факультет історії та міжнародних відносин щороку проводить подібні суботники, адже ми вважаємо, що здоровий спосіб життя це не тільки  спорт, але й чисте довкілля», - розповідає дівчина. 

У цьому переконана і Даніела Мицик, студентка четвертого курсу факультету історії та міжнародних відносин. Вона вважає доцільним проведення суботників і залучення до них студентів: «Добре проводити такі суботники, адже це вчить відповідальності за те, що ми робимо. Ми самі засмічуємо нашу природу, то і самі повинні її прибрати. Наступного разу кожен задумається над тим, куди викинути сміття».

Студенти юридичного факультету, факультетів історії і міжнародних відносин та інформаційних технологій разом зі своїми викладачами сумлінно прибирали території навколо корпусів не пропускаючи жодних дрібниць. Старший викладач факультету інформаційних технологій, куратор першого курсу Галина Копча-Горячкіна розповідає, що разом зі студентами сьогодні очистили чималу ділянку подвір’я поруч з факультетом. «Ми дуже плідно попрацювали. Вважаю, що така спільна праця зближує і вчить допомагати одне одному в досягненні спільної мети. Чим більше таких заходів – тим краще».

Студент четвертого курсу юридичного факультету Олександр Алексій, разом із однокурсниками, також долучився до акції «Закарпаттю – чисте довкілля». Хлопець зазначає, що такі акції повинні мати масштабний характер та проводитися систематично. «Якщо з самого малечку виховувати в дітях любов до своєї природи і міста, то з часом ми досягнемо любові до усієї країни. Все повинно починатися навіть з самого мінімального – викидання сміття не абиде, а в смітники та контейнери. Ми повинні перестати жити серед бруду, і почати змінюватися».

Небайдужими до акції були і студенти кафедри військової підготовки. Напередодні студенти другого курсу здійснювали підготовку території університету для облаштування місць проведення практичних занять з військової підготовки.

Нині прибирали територію також і біля головного корпусу УжНУ. Заступник декана математичного факультету Павло Мулеса розповідає, що у математиків суботник триває вже не перший день: «Ми ще в п’ятницю виконали великий обсяг робіт, очистили територію перед корпусом університету, дуже багато сміття прибрали. Можливо з точки зору економії не дуже вигідно кожен раз купувати інструментарій, але основний зміст події полягає в тому, щоб привчити себе до акуратності та охайності. Якщо люди хочуть щоб було чисто – вони мусять передусім самі не смітити».

До прибирання долучилися представники всіх факультетів. Якісній роботі сприяла весняна сонячна погода та гарний настрій. «Ми зі студентами вже все прибрали. Дуже приємно, що ми можемо зібратися не тільки на час лекційних занять, але й на свіжому повітрі так з користю попрацювати» - зазначає викладач кафедри політології УжНУ Іван Барчій.

«До  суботника  долучилися студенти усіх факультетів. Зранку була перша пара, а далі студенти долучилися до прибирання аудиторій, коридорів, прилеглих територій до факультетських приміщень та гуртожитків. Також прибрали територію Набережної, прилеглої до гуртожитків та спортивно-оздоровчого комплексу «Скалка», парк біля ректорату університету. Я вважаю, що сьогодні вся наша територія буде акуратно прибрана і виглядатиме ще краще» - резюмував проректор з науково-педагогічної роботи Ігор Король.

Загалом у рамках акції планується прибирання Алеї 70-річчя УжНУ, упорядкування  «Алеї випускників», висадка дерев та кущів. Також студентів залучатимуть до участі у Всеукраїнській акції «Зробимо Україну чистою разом!», яка відбудеться 29 квітня 2017р.

 

Вероніка Кобаль,

Олексій Шафраньош,

Інформаційно-видавничий центр 

Категорії: