25.06.2019

Сенатори Чеської Республіки відвідали УжНУ

Делегація парламентаріїв Чеської Республіки на чолі із заступником голови Сенату Парламенту ЧР Яном Горніком у рамках візиту на Закарпаття відвідала Ужгородський національний університет. До складу делегації входять голова Комітету територіального розвитку, публічного адміністрування та навколишнього середовища Збинєк Лінгарт, заступник голови Комітету Петер Голечек, член комітету Мілош Вистрчіл, секретар Комітету Катнржіна Шарманова. Супроводжували делегацію Надзвичайний і Повноважний Посол ЧР в Україні Радек Матула, Генеральний консул ЧР у Львові Павел Пешек, заступник Генконсула Ігор Шедо та керівник Благодійного фонду «Віза» Володимир Чубірко.

Члени делегації оглянули відремонтовані за сприяння чеських партнерів аудиторії факультетів міжнародних економічних відносин та філологічного, поспілкувалися з проректорам з міжнародних відносин Мирославою Лендьел, деканами факультетів Миколою Палінчаком та Галиною Шумицькою, завідувачем кафедри словацької філології Наталією Петріцою.

Поважних гостей сердечно привітав ректор УжНУ професор Володимир Смоланка. «Освітня та наукова співпраця між нашими країнами сьогодні ілюструє позитивну динаміку. Ми сьогодні маємо тісні стосунки з Карловим університетом у Празі, Технологічним Університетом у Брно, Університетом міста Пардубіце, Університетом Палацького в Оломоуці. Буквально днями укладено нову угоду про співпрацю з Біологічним центром Чеської Академії наук. Розробка спільних освітніх програм, налагодження спільного керівництва докторантами, реалізація міжнародних проектів, підготовка та видання навчальних та наукових публікацій – серед основних векторів співпраці. Плідним є співробітництво у рамках програми Еразмус +, що сприяє обміну досвідом студентів та викладачів, - наголосив В.Смоланка. -  Окремо слід відзначити конструктивну співпрацю з Пардубицьким краєм та краєм Вісочіна. Разом з ними ми реалізували кілька спеціальних проектів на факультетах міжнародних економічних відносин та філологічному. Це – ремонти аудиторій, заміна вікон, закупівля меблів, подарована література, організація мовної практики. В УжНУ діє постійний лекторат чеської мови, за що ми дякуємо представникам краю Вісочина та Генеральному консульству ЧР у м. Львів. Присутність Перти Зламаної – носія мови, чеського лектора – є вкрай необхідною для розвитку чеського відділення і підготовки висококваліфікованих спеціалістів».

Відтак заступник голови Сенату Парламенту ЧР Ян Горнік подякував за нагоду відвідати найбільшу науково-освітню установу Закарпатської області. Він наголосив, що у чеському парламенті співпраці між краями Чеської республіки і українським Закарпаттям приділяють значну увагу, адже вона є своєрідним ключем для розширення і поглиблення співпраці між нашими країнами, які мають багато спільного  власній історії і перед якими стоять схожі виклики у перспективі та побажав університету подальшого розвитку.