Новини

01.02.2023
7519

Рух, ігри, спорт та креативність: в УжНУ відбувся тренінг для вчителів закарпатських шкіл

Рух, ігри, спорт та креативність: в УжНУ відбувся тренінг для вчителів закарпатських шкіл

В Ужгородському національному університеті протягом 30-31 січня відбувся тренінг для вчителів за методологією «Рух, ігри, спорт та креативність». Ініціатором проведення тренінгу виступив Волонтеріат УжНУ за сприяння Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА в рамках проєкту від швейцарської організації Terre des hommes.

У тренінгу взяли участь вчителі п’яти шкіл Перечинщини, Великоберезнянщини та Свалявщини. На відкритті були присутні  проректор із науково-педагогічної роботи УжНУ Олександр Рогач та   директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту  Мар’яна Марусинець.

«В нас насправді є дуже багато викликів, ми адаптовуємося, переосмислюємо підходи до навчання. Коли я був у освітніх закладах в Америці, Європі, мав можливість порівнювати освітні програми, рівень підготовки дітей. Можу сказати, що наші діти в багатьох аспектах мають кращі знання, ніж їхні однолітки закордоном. Але варто також зауважити, що є досвід, який варто сприйняти й нам, зокрема у сфері соціально-психологічної підготовки дітей. В Америці, європейських країнах саме на підготовці дітей у цій сфері сконцентрована значна увага.  Впевнений, що тренінги від Волонтеріату УжНУ допоможуть вам підвищити навички у цій галузі та якісно передати їх дітям.  Також хочу щиро подякувати Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА за сприяння, а також Волонтеріату УжНУ, саме завдяки ньому ми в змозі реалізовувати цей проєкт, залучати грантові кошти. Вони справді великі молодці» - наголосив на відкритті тренінгу Олександр Рогач.

Тренерками в проєкті стали представниці Волонтеріату УжНУ Еріка Станко та Олена Зінченко.  Тренінг по проєкту проводився за методологією рух-ігри-спорт. Вона полягає в тому, що ігри використовуються як інструмент для розвитку психосоціальних, інтелектуальних та фізичних навичок.

Тренерка Олена Зінченко розповідає: «Сьогодні ми, в ігровій формі, проводимо навчання з вчителями, які потім будуть допомагати, навчати дітей, школярів.  Важливо, що ми за цією методологією нікого не оцінюємо, мета кожної гри – це сама гра. Немає переможців, когось кращого чи гіршого. Також ці  ігри розраховані на вік від 6 до 17 років, по закінченні нашого тренінгу вчителі отримають методичні рекомендації, в яких є 20 ігор, де розписано, на який вік кожна гра розрахована, і яку навичку має розвинути в дітей. У електронному варіанті ми також надішлемо додаткові матеріали, вчителі також їх зможуть використовувати».

Голова правління Волонтеріату УжНУ Крістіна Товт розповідає: «Для нас проєкт є новим, ми ще нічого подібного не робили, він став свого роду викликом. Але варто зауважити, що сама його реалізація є дуже цікавою, приємні партнери, координатори, насичені програми. Закарпатська ОВА дуже допомогла в реалізації, вони відбирали школи, яким зручно було б з нами співпрацювати, і значною мірою спростили нам задачу в комунікації».

Проєкт  тренінгів ініційований швейцарською організацією Terre des hommes, яка з 2015 року активно працює на території України, зокрема на території Луганської та Донецької областей. У зв’язку з тим, що після початку повномасштабного вторгнення на територію Закарпаття переїхало дуже багато вимушених переселенців, то сфера діяльності була розширена на Закарпатську область.

 

Олексій Шафраньош 

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: