06.04.2021

Ректор В.Смоланка підписав у Душанбе угоди про співпрацю з керівниками вишів Таджикистану

Представники Ужгородського національного університету упродовж 29 березня–2 квітня 2021 року перебували з робочим візитом у Республіці Таджикистан у складі делегації Міністерства освіти і науки України та керівників закладів вищої освіти на чолі з міністром Сергієм Шкарлетом.

Під час візиту до столиці Таджикистану Душанбе відбувався освітній форум «Навчайся в Україні» («StudyinUkraine»), організований Українським державним центром міжнародної освіти МОН. У його роботі брали участь міністри освіти і науки України та Республіки Таджикистан, представники майже 80-ти провідних закладів вищої освіти України. Захід відбувався на виконання Указу Президента України № 210/2020 «Про вдосконалення вищої освіти в Україні», зокрема, з метою популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

У межах роботи форуму відбувалися зустрічі  представників українських вузів з випускниками шкіл Таджикистану та студентами вищих навчальних закладів. У ході візиту на одному з офіційних заходів ректора УжНУ професора Володимира Смоланку було нагороджено Почесною грамотою Міністерства освіти і науки Таджикистану.

Наша делегація гідно представила освітні та наукові можливості Ужгородського національного університету. Програма зустрічей, протягом роботи форуму, була насиченою конструктивними, повчальними та корисними можливостями. Ректор університету В.Смоланка провів ряд перемовин та зустрічей з представниками місцевих вузів, підписав угоди з таджицькими партнерами про міжнародну співпрацю, зокрема з Таджицьким національним університетом комерції (м. Душанбе), Інститутом туризму, підприємництва та сервісу (м. Душанбе), Дангарінським державним університетом (м. Дангара) та декількома медичними вищими навчальними закладами. Під час переговорів сторони обговорили перспективи розвитку взаємодії за традиційними та новими напрямками освітянської та наукової складових. Значна увага приділялася удосконаленню та необхідності розвитку проєктів відповідних документів. Підтверджено обопільну зацікавленість в активізації зв’язків між навчальними закладами двох країн.

Віталій Андрейко

завідувач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій