22.05.2019

Про стандарти «Нової української школи» при вивченні біологічних дисциплін дискутували на освітянському форумі

Представники Ужгородського національного університету, Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти та творчого об’єднання «Сонечко» організували цими днями освітянський форум «Формування компетентностей на уроках біології в умовах переходу до «Нової української школи». У його роботі взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, автори стандарту «Нової української школи» та усіх освітянських осередків середньої освіти Закарпатської області загальною чисельністю понад 100 чоловік.

УжНУ на форумі представляли в.о. декана біологічного факультету Віталій Симочко та доцент кафедри ботаніки Олег Колесник. Метою форуму було представлення освітянській спільноті області стандарт «Нової української школи», обговорення його особливостей, аналіз викликів реформи «Нова українська школа».

На форумі виступили доцент Віталій Симочко, який представив освітню локацію, висвітлив основні напрямки роботи факультету, особливості підготовки вчителів-біологів на сучасному етапі реформування освіти в Україні. Заступник начальника відділу змісту середньої освіти, мовної політики та освіти національних меншин Міністерства освіти і науки України Світлана Фіцайло ознайомила присутніх з особливостями проекту Стандарту природничої освіти відповідно до реформи НУШ, а директор з науково-методичної роботи Творчого об’єднання «Соняшник», кандидат біологічних наук, заслужений учитель України Руслан Шаламов розкрив питання практичної реалізації засад Державного стандарту природничої освіти, особливостей освітнього процесу з біології, оцінювання школярів у нових умовах, формування життєво важливих компетентностей учнів на уроках предметів природничого циклу.

Завідувач кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Ольга Бокоч та Олег Колесник - кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки УжНУ, член журі ІУ етапу всеукраїнської олімпіади з біології, висвітлили основні аспекти учнівського олімпіадному руху, як одну з форм роботи з обдарованими дітьми в умовах реформування освіти.

Робота велась у формі панельної дискусії, що дало можливість учасникам детально обговорити найбільш актуальні питання впровадження реформи «Нової української школи» в розвитку шкільної біологічної освіти. Учасникам було запропоновано дискусії на теми «Інтерактивний майданчик», «Методичні діалоги», «Відкритий мікрофон».

Під час роботи форуму учасники обмінялись враженнями, отримали можливість скоординувати майбутню діяльність щодо реалізації на практиці основних засад стандарту природничої освіти України.